Dünyanın binlerce noktasına seyahat etmenin en kolay yolu
Kredi kartlarına 9 taksit imkanı
Nereden
<>
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yolcular
1
Yetişkin
0
Çocuk
0
Bebek
0
Öğrenci
0
65 Yaş ve üstü
2
1.Çocuk yaşı
2
2.Çocuk yaşı
2
3.Çocuk yaşı
2
4.Çocuk yaşı
Uçuş Sınıfı : Farketmez
Havayolu : Farketmez

En Ucuz Amasya Uçak Biletleri | Kolayyolculuk.com

En Ucuz Amasya Uçak Biletleri

 

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir şehir olan Amasya, 7 bin yıldan eski tarihi ile birçok esere ev sahipliği yapıyor. Amasya'ya en hızlı ve konforlu şekilde ulaşım için Amasya Uçak Bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 

Amasya'ya hava yolu ile ulaşım Amasya Merzifon Havalimanı üzerinden yapılıyor. 1950'li yıllara uzanan bir geçmişe sahip olan havalimanı 2008 yılında sivil uçuşlara açıldı. Amasya merkezine 5 km uzaklıktadır ve ulaşımı oldukça kolaydır. THY ve Pegasus Amasya Uçak Bileti satarak seferle düzenleniyor.

 

Amasya denildiği zaman akla ilk olarak Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu Evleriş geliyor. Tarihi bir önemi bulunan Amasya, Osmanlı zamanında şehzadelerin yetiştirildiği bir bölgeydi. Ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Amasya Kalesi, Yeşilırmak Yalıboyu, Gökmedrese Camii, Ferhat Su Kanalı, Kral Kaya Mezarları yer alıyor.

 

Dünyanın en güzel misket elması Amasya'da yetişiyor. Şehrin aynı zamanda çok zengin bir çorba kültürü bulunuyor. Çatal Çorba, Sakala Çarpan, Toyga Çorbası, Cilbir gibi birçok çorba çeşidi bulunuyor. Amasya Uçak Bileti alarak yılın dört mevsimi şehri ziyaret edebilirsiniz.

 

Güncellenme Tarihi : 22.10.2016 09:00