Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz
Kolayyolculuk flychange

Sıkça Sorulan Sorular

Gerek uçuş gerek otelinizle ilgili aklınıza gelen soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz! Sayfada cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa 0 850 304 8 225 no’lu telefondan temsilcilerimizle iletişime geçebilirsinizRezerve edilmiş bileti en son hangi tarihe kadar almam gerekir?

Biletinizi alabileceğiniz son tarih size rezervasyon aşamasında bilgi olarak verilecektir

Bilet düzenlendikten sonra başka biri benim yerime uçabilir mi?

Sizin adınıza düzenlenen biletle başka bir yolcu uçamaz, bu havacılık kurallarına aykırıdır

Bilet iptalini nasıl gerçekleştirebilirim? İade mümkün mü?

Biletle ilgili iptal /değişik gibi tüm kurallar biletinizi düzenlemeden önce size bilgi olarak verilir, bu kurallar çerçevesinde gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz

Online check-in yaptırmadıysam uçuş süresine ne kadar kala bunu yaptırmalıyım?

Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer. Ancak bu uygulama havayollarına göre farklılık gösterebilir

Havalimanı vergisi nedir? Yabancı uyrukluysam da yatırmam gerekli mi?

Uçak bileti alınırken bilet fiyatına eklenen ücrettir. Havalimanı vergileri Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından belirlenmekte olup havalimanı işletmecisinin kontrolü dışındaki tarifedir. Yabancı uyruklu yolcular da havalimanı vergisini öderler.

Yurt dışı çıkış harcını nereden yatırabilirim?

Şehir merkezlerinde vergi daireleri ve yetkili banka şubelerine yatırılabilir. Ayrıca havalimanı Dış Hatlar Terminali’ndeki 7/24 açık banka şubeleri ile Maliye Bakanlığı’na ait harç bürolarına da yatırabilirsiniz.

Vize nedir? Hangi ülkelere vize gerekmiyor?

Vize, bir ülkeye girmek veya bir ülkeden çıkmak için yetkili makamlardan alınması gerekli izine denir. Türk pasaportlu vatandaşlara vize uygulayan / uygulamayan ülke listesi için tıklayınız.

Uçuş saatinden ne kadar önce havalimanında olmam gerek?

Dış hat uçuşlar için uçağın tarifeli kalkış saatinden iki saat önce havalimanında bulunmanız tavsiye edilir. İç hat uçuşları için bu süre bir saattir.

Check in yaptırmak için kimliğim yanımda olmak zorunda mı? Ehliyet yeterli olmaz mı?

Evet kimliğiniz gereklidir, bunun için ilk tercih üzerinde T.C. kimlik numaranızın yer aldığı Nüfus Kağıdınızdır

Valiz ağırlığının sınırı kaç kilodur?

Serbest bagaj hakkı kuralları havayolları ve biletlerin sınıflarına göre değişebilmektedir.

Otele giriş çıkış saatleri nedir?

Otellere ve seyahat edilen bölgelere göre değişiklik gösterebilir ancak genel uygulama, otellere giriş saati 15.00 / çıkış saati 12.00’dir

Otelden geç check out yapma imkânım var mı? Bunun her hangi bir bedeli oluyor mu?

Bu uygulama genel olarak otellerin doluluk durumuna göre değişiklik gösterebilir, rezervasyon alırken bu talebinizi belirtmeniz gerekmektedir. Oteller müsaitlik durumlarına göre bir değerlendirme yapıp ücretsiz veya ücretli olarak size yardımcı olabilirler

Otele gittim ama beğenmedim, otelimi değiştirebilir miyim?

Otel rezervasyonunuzu yaparken size iptal koşulları bilgi olarak verilir, otelinize giriş yaptıktan sonra oluşacak memnuniyetsizliklerinizi sebepleri ile birlikte ofisimizi arayarak müşteri temsilcilerimize bildirmeniz gerekmektedir, müşteri temsilcimiz otelle görüşüp size yardımcı olmaya çalışacaktır ancak oteller yapılan ödemeleri iptal etmeme hakkına sahiptirler.

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!