Dünyanın binlerce noktasına seyahat etmenin en kolay yolu
Kredi kartlarına 9 taksit imkanı
Nereden
<>
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yolcular
1
Yetişkin
0
Çocuk
0
Bebek
0
Öğrenci
0
65 Yaş ve üstü
2
1.Çocuk yaşı
2
2.Çocuk yaşı
2
3.Çocuk yaşı
2
4.Çocuk yaşı
Uçuş Sınıfı : Farketmez
Havayolu : Farketmez

En Ucuz Ankara Uçak Biletleri | Kolayyolculuk.com

Ankara Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

 

Ankara Uçak Bileti

 

Ankara Türkiye’nin başkenti olmakla birlikte aynı zamanda hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri olması nedeniyle de bütün dünyadan ziyaretçi alan şehir hakkında yeteri bilgiye sahip olmanız için sizlere bir rehber hazırladık. Bu rehberde ucuz uçak bileti ile birlikte, Ankara’da yapabileceklerinize dair detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

 

Tavşan, kedi ve keçisiyle bütün dünyada tanınan Ankara’ya gittiğinizde, aynı zamanda tarihi misyonu en az on bin yıl öncesine dayanan bir şehre gitmiş olacaksınız. Ankara’ya turistik amaçlı bir ziyaret gerçekleştirecek olanlar öncelikle şehrin bu yönüne dair bilgi sahibi olmaları iyi olacaktır.

 

Ankara’da Cumhuriyet tarihimizle ilgili yapı ve müzeler başta olmak üzere bir çok tarihi yapı, müze ve sanat galerisi, cami ve parklar bulunuyor.Dolayısıyla bu şehirde geçireceğiniz fazladan bir günün bile büyük önemi vardır.

 

Ankara’da gezip görmeden dönmeyin diyeceğimiz yerlerin büyük çoğunluğu Ulus, Çankaya, Kavaklıdere ve Kızılay gibi şehrin önemli ve hareketli bölgelerinin çevresinde yer alıyor.

 

 

Ankara'ya Ne Zaman Gitmeli?

 

Soğuk ve kar yağışlı kışlara karşı Ankara’yı ziyaret için,  sıcak ve kurak olan yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Ancak bu verilerin ilin en çok ziyaret edilen orta bölümleri için geçerli olduğunu söyleyelim çünkü Ankara’nın başka bölgelerini ziyaret edecek olanlar, her bölgede farklı bir mevsimle karşılaşabilir.

 

Kızılcahamam ve Şereflikoçhisar gibi farklı bölgelerin, çok farklı mevsimsel özelliklere sahip olduğunu hatırlatalım. Bunun yanı sıra Ankara’ya senenin hangi vaktinde giderseniz gidin, bu şehir bir anda bütün sıcaklığını kaybederek soğuyabilir. Dolayısıyla yazın ortasında bile buz kesecek bir Ankara’ya karşı mutlaka hazırlıklı olmalısınız.

 

Ankara’yı iyi bir şekilde tanıyanlar, bu şehirde yaz ve kış kelimelerinin kendi anlamlarını taşımadığını bilirler çünkü Ankara’da hava her an değişebilir. Bu nedenle şehri yazın bile ziyaret edecek olan kişiler, yaşanabilecek mevsimsel değişiklikleri gözönünde bulundurarak bir valiz hazırmalıdırlar.

 

 

Ankara'ya Nasıl Gitmeli?

 

Ankara hem konumu hem de başket olması sebebiyle kara, hava ve tren ulaşımının merkez noktasında konumlanmıştır.

 

Pek çok otobüs firmasının hemen hemen her şehirden Ankara’ya gün içinde seferleri bulunmaktadır. Karayolunu tecih etmeyenler için ise bir diğer alternatif ise havayolu ile ulaşımdır. Özellikle İstanbul – ankara karşılıklı uçuş yapmayı düşünenler için yerel havayolu şirketlerinden THY, Pegasus ve Anadolu Jet’in günün hersaatine yayılmış tarifeli seferleri olduğu bilgisini verebiliriz.

 

Ankara’dan İstanbul’a gelecek veya İstanbul’dan Ankara’ya gidecek yolcular için hem Atatürk Havalimanı’ndan hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştirmek mümkün.

 

Özellikle seyahat planınızdan birkaç gün önce uşuş programınızı da belirlediğiniz zaman, havayollarının fırsat veya promosyon sınıfından rahatlıkla Ankara uçak bileti bulup seyahatinizi son derece ekonomik bir biçimde halledebilirsiniz.

 

Ankara il merkezinin kuzey bölümünde bulunan Uluslararası Esenboğa Havalimanı şehre ulaşımı sağlayan en önemli noktadır. Bu havalimanından Türkiye’nin her yerine bilet bulmak mümkündür. Yine aynı şekilde Avrupa, Uzak Doğu ve Amerika gibi dünyanın bütün uzak bölgelerine bu havaalanından ulaşım vardır.

 

2006 yılında yenilenen ve çağdaş bir hale getirilen Esenboğa havalimanı, o günden bu yana yüksek bir kapasite ilehizmet vermektedir.

 

 

Ankara'da Nerede Kalmalı?

 

Ankara bir memur şehri olarak bilinse de bu şehirdeki kaliteli konaklama seçenekleri bütçe sınırlaması olan seyahat severler için bir nebze pahalı gelebilir. Örneğin Kavaklıdere bölgesinde her türlü konforu ve lüksi bulabileceğiniz oteller hizmet vermekteyse de bu bölgedeki otelleri ancak yeterli bütçesi olanlar tercih etmektedir.

 

Bu seçeneğin yanı sıra Hacettepe çevresinde çeşitli butik oteller yer almaktadır. Bu otellerde geceliği 35-40 lira ile 60-65 lira arasına kalınabilir. Bu iki bölge de ulaşım açısından avantajlı bölgelerdir.
Bu bölgelerin dışında şehrin bütün merkezi bölgelerinde bütçenize uygun otel bulabilmeniz mümkündür.

 

 

Ankara'da Ne Yemeli-İçmeli?

 

Ankara’da damak zevkinize uygun pek çok alternatifi bir arada görebilmeniz mümkün.Öncelikle size Ankara’da yöresel yemekler bakımından hangi yemekleri deneyimlemeden sakın dönmeyin diyebileceğimiz bir kaç örnek vermek isteriz. Ankara’nın yöresel yemeklerinden en çok bilineni ve sevileni aş çorbasıdır. Dutmaç ve keşkek isimli çorbalar da yine Ankara yöresinin en lezzetli çorbalarıdır.

 

Ankara etli yemekleri ve köfteleri ile de meşhurdur. Ankara tavası ile kadınbudu köfte Ankara’nın en önemlietli yiyecekleridir. Efelek dolması ise yine Ankara’da yapılan, özel bir dolma çeşididir.

 

Ankara’da yemek yemek maksadıyla hareket ettiğinizde ise doğuda yapılan kebapları aratmayan Tavacı Recep Usta’nın kebaplarını tercih edebilirsiniz. 01 Adanalı ve Urfalı Hacı Mehmet gibi mekanlar da yine yemeklerinin lezzetiyle ünlüdür.

 

Ankara’da yiyebileceğiniz en özel ürün ise hiç şüphesiz Kızılay simididir. Ankara dışında yapılmayan bu simit, bol susamlı ve koyu renkli özel bir simit çeşididir.

 

 

Ankara'da Nereleri Gezmeli?

 

Ankara kültür sanat bakımından her zaman değerli bir şehirdir. Ankara’da yapacağınız gezileri mutlaka Ankara’nın tarihi rolünü ve kültür sanat mekanlarını göz önünde bulundurarak planlamalısınız.

 

Müzeler

 

Ankara’da çok fazla müze bulunmaktadır ve Ankara bulundurduğu müze sayısı ile ülkemizin sayılı şehirlerinden bir tanesidir. Ancak bu müzelerin en özel olanlarından bahsetmemiz gerekirse Ankara’da mutlaka ziyaretedilmesi gereken müze, Anadolu Medeniyetleri Müzesi’dir.

 

Türkiye’de en fazla ziyaret edilen onuncu müze olan Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara’nın da en çok ziyaret edilen müzesidir. Müze 1997 yılında Avrupa’da yılın müzesi olarak ödül almıştır.

 

Ankara’nın şehir dışında kalan fakat Ankara’ya bağlı olan en önemli müze ise Gordion Müzesi’dir. Bu müzede Kral Midas’ın tümülüsü de bulunmaktadır. Ankara şehir merkezinde de art arda ziyaret edilebilecek, birbirine yakın birçok müze bulunmaktadır.

 

 

Arkeolojik ve Tarihi Yapılar

 

Ankara ziyaretlerinde en çok ziyaret edilen yerlerden bir tanesi de arkeolojik ve tarihi yapıların olduğu yerlerdir. Ankara’da bulunmuş önemli eserler Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile birlikte ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.

 

Taş ve bronz çağlardan yapıları barındıran Ankara, Ankara Kalesi ile de ünlüdür. Bu tarihi yapı Galatlar zamanında inşa edilmiştir.

 

Yine başkentin her bölgesinde Roma döneminden kalan önemli kalıntılara rastlamak her zaman mümkündür.

 

 

Şenlikler

 

Ankara’ya gelindiğinde, Ankara’da gerçekleştirilen şenlikler de ziyaret edilebilir. Şehirde artık birer klasik haline gelen birçok şenlik düzenlenmektedir.

 

Bu şenlikler içerisinde yer alan ve Ankara’da düzenlenen en önemli şenlik olarak bilinen Beypazarı Festivali, Ankara dışından gelen kişiler tarafından mutlaka görülmelidir.

 

Bu festival aslında içerisinde üç farklı festivali barındırır. Bunlardan bir tanesi Uluslararası Tarihi Evler Festivali, diğeri El Sanatları Festivali ve diğeri ise Havuç ve Güveç Festivali’dir.
Ankara’nın ilçelerine yayılmış festivallerin her biri şehrin tarihi dokusunu ziyaretçilere yansıtmaktadır. Bu bakımdan şehirde düzenlenen festivaller özel olarak ziyaret edilebilir.

 

 

Ankara'da Nerede Eğlenmeli?

 

Ankara eğlenilecek mekanlar bakımından geniş bir içeriğe sahiptir. Ankara gece hayatını merak edenler için birçok farklı eğlence mekanı vardır. 

 

Merkezden ayrılmayı tercih etmeyenler için, şehir merkezinde bulunan gece kulüpleri iyi bir alternatif olacaktır. Fiyat bakımından da uygun olan bu kulüplerde renkli ankara gece hayatını keşfedebilirsiniz. Eğer nostaljik bir ortam ve müzikler hoşunuza gidiyorsa, o zaman Çankaya’da bulunan 45’lik Bar tam size göre. Mekan içinde çalan eski Türkçe parçalar sayesinde kendinizi Yeşilçam’ın göbeğine düşmüş gibi hissedeceksiniz. Ancak gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

 

Güzel içecekleri ve lezzeti damağınızda kalacak zengin menüsüyle Ankara gece hayatı takipçilerinin gölünde taht kuran mekanlardan bir diğeri de Newcastle No 1 Pub’dır. Oldukça keyifli zaman geçirebileceğiniz bu mekana uğramadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

 

Ancak daha pahalı ve kaliteli bir eğlence mekanı arayanlar Gaziosmanpaşa tarafını tercih edebilirler. Bu tarafta yer alan eğlence mekanları Ankara’nın diğer eğlenme mekanlarına oranla çok daha kaliteli ve pahalıdır.

 

Bahçeli tarafında ise eğlenmek isteyen kişiler için çok fazla alternatif olmasa da, belirli başlı mekanlar bulunmaktadır. Ankara’nın her yerinde kaliteli eğlence mekanları bulmak mümkündür.

 

Şayet bu yakınlarda bir Ankara seyahati planlıyorsanız, sitemiz üzerinden tüm havayolu şirketlerinin tarifeli sefer saatlerini inceleyebilir, son derece kolay bir şekilde biletiniz için rezervasyon yapabiir veya uygun fiyatları ve cazip ödeme koşulları ile Ankara uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

 

 

Şimdiden rahat uçuşlar ve keyifli tatiller…

 

Güncellenme Tarihi : 23.11.2017 09:00