Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Ankara Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Ankara Uçak Bileti

Başkent olmasının yanı sıra aynı zamanda Cumhuriyet Sonrası tarihi yapılarıyla da ilk sıralarda yer alan Ankara uçak bileti fırsatlarıyla adından söz ettirirken Ulus, Balgat, Kızılay gibi merkez ilçeleriyle de tanınmaktadır. Çok geniş bir coğrafyaya sahip olmasından dolayı gezi planlarının çok iyi bir şekilde yapılmasında yarar vardır.

Ankara’ya Ne Zaman Gitmeli?

Genel anlamda İç Anadolu Bölgesi’nin karasal iklimi tesirinde olan Ankara kış aylarında bir hayli soğuktur. Kar yağışının devamlı olması da ziyaret imkânı vermemektedir. Ancak uygun uçak bileti elde edilmesiyle birlikte bahar aylarında çok daha iyi bir gezi yapılabilmektedir.

Ankara’ya Nasıl Gitmeli?

Daha ziyade havayolu imkanıyla Ankara uçak bileti seçeneklerinin fazla olduğu görülmekle birlikte kara veya hızlı tren sayesinde demir yoluyla da ulaşım sağlanabilmektedir. Karayolunun yorucu görülmesinden dolayı ise havayolu ilk tercih olmaktadır. THY başta olmak üzere çeşitli havayolu şirketleriyle İstanbul’dan doğrudan uçuşlar hemen hemen her gün vardır. Bundan dolayı Ankara uçak bileti alımlarında yıl içinde devamlı olmaktadır. Sadece Atatürk Havalimanı değil, Sabiha Gökçen’den de Ankara’ya doğrudan uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ucuz uçak bileti sayesinde çok kısa bir süre içinde Ankara’ya varış sağlanmaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na inilmesiyle birlikte servis hizmetleriyle çeşitli ilçelere ulaşım sağlanmaktadır. Promosyonların takip edilmesinin dışında birkaç ay öncesinden alınması halinde de ucuz uçak bileti avantajlarına sahip olunabilmektedir.

Ankara’da Nerede Kalmalı?

Elde edilen ucuz uçak bileti imkanıyla gelinen Ankara’da Kızılay başta olmak üzere çeşitli yerlerde konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun otel, motel, pansiyon gibi alternatifler olmakla birlikte kalite ve hizmet anlayışına oranla fiyatlarda değişkenlikler vardır.

Ankara’da Ne Yemeli-İçmeli?

Yemek Kültürü açısından yerellik sağlayan Ankara’da çeşitli etli yemeklerle birlikte Efelek Dolması bulunmaktadır. Ayrıca Aş Çorbası da Ankara’ya özel bir yemektir. Ankara Tavası çeşitli restoranlarda olmakla birlikte Kızılay’da satılan simitlerin farklılığı da göze çarpmaktadır. Kış aylarında bulunan ucuz uçak bileti fırsatıyla gelinmesi durumunda ise çeşitli içeceklerin tadına bakılabilir.

Ankara’da Neleri Gezmeli?

Ankara uçak bileti veya karayolu üzerinden gelinen tatillerde çeşitli doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılarda bulunmaktadır. Kültür-Sanat anlamında öneme sahip birçok mekânın olması da Ankara turizmi açısından önemlidir.

Müzeler

Anadolu Medeniyetleri Müzesi başta olmak üzere Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi ve Türk Hava Kurumu Müzesi bulunmaktadır. Önemli tarihi eserlerin bir kısmı da ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi’nde bulunmaktadır. Ayrıca Ulucanlar Cezaevi Müzesi’de gezilebilir.

Tarihi Yapılar

Hamamönü’nde bulunan Tarihi Ankara Evleri görülmesi gereken bir şıklığa sahip olurken Galatlar zamanında kalmış Ankara Kalesi’de büyük bir tarihi miras olarak kabul edilmektedir. Çankaya’da bulunan Anıtkabir ise Cumhuriyet Tarihi açısından en değerli tarihi yapıların başında gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Çankaya’da bulunan bir başka yer ise Botanik Parkı’dır. Betonlaşmaya devam eden şehrin tüm güzelliğini koruyan bir yapıya sahip olan yeşillikler içindeki Botanik Parkı yürüyüş parkurları, gezi alanları ve çeşitli canlılarıyla varlığını devam ettirmektedir. Tunalı Hilmi Caddesi’nde bulunan Kuğulu Park yılın her mevsiminde farklı bir güzelliği barındırmaktadır. Ayrıca Kurtuluş Parkı, Seğmenler Parkı, Abdi İpekçi Parkı gibi gezi alanları bulunan Ankara’da Hacı Bayram Camii, Kocatepe Camii gibi mimari yapılarıyla eşsiz olan tarihi yapılar bulunmaktadır. Kızılcahamam içinde Soğuksu Milli Parkı doğal güzellikler sunarken Gölbaşı’nda bulunan Eymir ve Mogan Gölleri de yaz veya bahar aylarında çokça ziyaretçi ağırlamaktadır. Piknik alanlarıyla kaplı olan yapıların yanı sıra çeşitli arkeolojik çalışmaların devam ettiği bölümlerde vardır. Uçak bileti fiyatlarına göre planlanan gezilerle bu alanların büyük bir bölümü gezilebilmektedir.

Ankara’da Nerede Eğlenmeli?

Çankaya ve Kızılay kalabalığın buluştuğu merkezler olurken Tunalı Hilmi Caddesi üzerinde de çok sayıda eğlence mekânı bulunmaktadır. Bunların dışında her yıl düzenlenmeye devam eden Beypazarı Festivali, Tarihi Evler Festivali, El Sanatları Festivali, Havuç ve Güveç Festivali gibi etkinliklerden dolayı Ankara uçak bileti ile çok sayıda yabancı turistte bulunmaktadır.

 

Şimdiden rahat uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!