Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

>Bremen Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Bremen ucak bileti

Bremen, Almanya’da büyük ve işlek bir limandır ve sanayi kentidir. Kuzey denizine 77 kilometre uzaklıktadır. Tarihi 787 yılına dayanır, ilk olarak Şarlman’ın yönetimi esnasında yerleşilmiştir. Bremerhavern Almanya’nın Hamburg Limanından sonra en önemli limanıdır. Rönesans döneminden bugüne ayakta olan Belediye Binası, 800 yıllık geçmişe sahip St. Peter Katedrali ve tüccar evleriyle ünlüdür.

Şehrin nüfusu 650 bin civarındadır, yaklaşık 35 bin Türk bulunur. Avrupa’nın bahçe kenti olarak anılan şehirde başlıca ihracatı yapılan ürünler şunlardır; Pirinç, tütün, kömür, yün, pamuk, tahıl ve şarap. DaimlerChrysler otomobil fabrikası, Beck & Co Becks içki fabrikası, Airbus, Kellogg’s başlıca ünlü sanayi kuruluşlarıdır.

Bir de hepimizin bildiği bir hikayesi var: Bremen’in, Bremen Mızıkacıları Grimm Kardeşlerin ünlü eseridir. Bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun müzisyen olma hayaliyle Bremen’e yaptıkları yolculuğu ele alır. Bremen’e hiç varamayan karakterlerin mola verdikleri ev hırsızlara aittir. Üst üste çıkıp bağırarak şarkı söyleyip hırsızları kaçırırlar ve eve sahip olurlar. İşte bu hikaye her yıl Mayıs ayında başlayıp Ekim ayına kadar her Pazar Markt Meydanında 13.30’da canlandırılır.

Şehrin bir diğer bilinen yanı ise başarılarıyla Bremen’i gururlandıran “Werder Bremen” futbol takımıdır.

Bremen'e Ne Zaman Gitmeli?

Bremen’de kış ayları çok soğuk geçmektedir, kar yağışı ve kuru soğuklar kışın gideceğiniz tatili otelde geçirmenize sebep olabilir, uzun süreli yağmur yağışları da Bremen’de sık sık rastlanan bir durumdur.

Tatilinizden keyif almanız için, Bremen’e ilkbahar ve sonbahar aylarında seyahat planlamanızı öneririz. Bahar ayları çok soğuk olmamakla birlikte güneşin de kavurucu bir sıcağı olmaz. Ayrıca Bremen’de düzenlenen bazı festivallere de gitmek isteyebileceğinizi düşünerek size festival tarihlerini aklınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ocak 6 – Eiswette festicali: 1826 yıllık bir geçmişe sahip geleneksel bir festival, 3 bilge ve bir terzi nehrin donup donmayacağını kontrol eder.

Ocak-Mart – Osterwiese: Eğlence amaçlı bir festival, müzik grupları danslar vs.

Nisan ayı: Caz festivali

Mayıs ayı: Müze geceleri

Haziran ayı: Uluslararası Sokak Sirk Festivali

Temmuz ayı: Bremen Yaz Tiyatro Festivali

Ağustos ayı: Denizcilik Festivali

Ağustos ayı: Lesmona Yaz Festivali

Eylül ayı: Bremen Müzik Festivali

Bremen’e Nasıl Gitmeli?

Bremen’e daha önceleri direk uçuş bulunmuyordu fakat artık Türk Hava Yoları (THY) ayrıcalığı ile uçmak isteyen yolcularımız için Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul – Bremen uçak bileti bulabilmeniz mümkün. İstanbul – Bremen arası direkt uçuş süresi yaklaşık 3 saat 15 dakikadır.

Aktarmalı uçuşları tercih eden yolcularımız Air France, Lufthansa ve KLM’in sitemiz üzerinden Hamburg uçak bileti sefer saatlerini inceleyebilirler. Bremen Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakındır, yaklaşık mesafe 3,5 kilometredir. Şehir merkezine ulaşım için tramvayı tercih edebilirsiniz.

Direkt uçuş sayısının az olması sebebiyle özellikle erken rezervasyon ayrıcalığından yararlanmak için seyahat tarihiniz kesinleşince biletinizi satın alarak Bremen ucuz uçak bileti fırsatını yakalamanızı öneririz. Özellikle festival dönemlerinde talebin arttığını bunun da Bremen uçak bileti fiyatlarına yansıdığını unutmamanızı öneririz.

Bremen'de Nerede Kalmalı?

Bremen Almanya’da aktif ve sanayi yönünden gelişmiş bir şehir olduğu için konaklama anlamında da tatmin edici özelliğe sahiptir. Şehir bir merkezde kümelendiği için konaklama işletmeleri de aynı şekilde belli bir merkezde toplanmıştır. Bütçeniz sınırlamanız yoksa lüksün ve konforun harmanlandığı Hilton ve Swiss gibi dünyaca ünlü otel zincirlerinden birini seçebilirsiniz. Anak kısıtlı bütçelere uygun birçok otel ve pansiyon da mevcuttur. Özellikle festival döneminde yoğunluk olabileceğini dikkate alarak rezervasyonsuz gitmemenizi tavsiye ederiz.

Bütçenize uygun olabilecel birkaç otel önerisi sunmak isteriz: Radisson Blue Otel Bremen: Spor salonu, saunası ve yüzme havuzu vardır, ayrıca Bremen Katedraline yürüme mesafesindedir. Best Western Hotel Schaper Siedenburg: Otel 3 yıldızlıdır. Merkeze yürüme mesafesindedir, fiyatı uygundur. Hotel Landgut Horn: 4 yıldızlı bu otel Horn – Lehe bölgesindedir, merkeze araçla 15 dakika uzaklıktadır. Heldt Dependance: Şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta olan Schwachhausen bölgeindedir, şehrin gürültüsünden uzak yeşil bir alandadır.

Bremen’de Ne Yemeli-İçmeli?

Viertel ve Schlachte bölgelerinde geneleksel Alman Mutfağına ait yemekler bulabilirsiniz. Bölgede çok sayıda restoran ve kafe vardır. Gümüş balığı ve yılan balığı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Ekim ve şubat ayları arasında Bremen Lezzeti olarak adlandırılan Lahana ve Baharatlı Sos denemeye değer lezzetlerden. Bremen şarapları oldukça ünlüdür. Bremer Ratskeller geniş bir şarap koleksiyonuna sahiptir, ayrıca Becks markası Bremen’e aittir.

Almanya’da tüketilen kahvenin yarıdan fazlasını Bremen karşılar. Bremen’de mutlaka bir kahve içmelisiniz. Stecker Kafe yemek yiyip kahve içebileceğiniz 1742’den beri hizmet veren köklü ve kaliteli bir yer.

Almanya’nın ikinci büyük çikolata üreticisi Hachez Bremen’dedir, hazır Bremen’deyken çikolataların tadına bakmamak olmaz.

Son olarak önerebileceğimiz geleneksel yemekler yapan restoranlar; “Concordenhaus” ve “Jon-Luk” isimli lüks mekanlardır.

Bremen’de Nereleri Gezmeli?

Schnoorviertek

Bremen’in merkezi Schnoorviertek’dir, buradaki yapılar 17 ve 18. Yüzyıldan kalmadır. Deniz ticaretinin en revaçta olduğu dönemlere ait. Rathaus yani Belediye Binası Gotik tarzda yapılmış 1405 yılına ait bir bina. Almanya’nın en güzel yapılarından bir tanesi olup UNESCO dünya mirası listesine kabul edilmiş bir yapıdır.

Altstadt

Her şehirde olduğu gibi Bremen’in de eski kenti Altstadt’tır. Weser Irmağı yanı başındadır. Wallgraben yani kent duvarları kuzeydoğu sınırını belirliyor.

Roland

Roland batıda bulunan iki heykelden bir tanesi ve UNESCO dünya mirası listesinde yer alıyor. Roland Heykeli adaletin kılıcı manasını taşıyan Durendat ve kartal desenli kalkanı ile Katedrale bakıyor. Ayrıca bu bölgede Bremen Mızıkacılarının bronz heykeli mevcuttur.

Aziz Petri Katedrali

Marktplatz’ın doğusunda yer alan katedral 13. Yüzyıla aittir.görülmeye değer yapılardan biridir.

Market Square ( Pazar Meydanı)

Meydan Bremen’in simgesi niteliğindedir. Şehrin en eski yapıları burada bulunur ve Roland heykeli bu meydandadır. En işlek ve hareketli meydandır.

Bremen Belediye Binası

Roland heykelinin hemen yanı başında olan bina gotik tarzda inşa edilmiştir ve 15. Yüzyılda yapılmıştır.

St Peter’s Cathedral

256 basamaklı merdivenlerini aşmayı başarırsanız muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız, Bremen’in 1200 yılı deviren en eski klisesi görülmeye değer.

BöttcherstraBe Sokağı

Şehrin gizli sokağı olarak bilinir, sanat galerileri, müzeler, kitapçılar ve tavernalarla doludur.

Schnoor Old Quarter ( Ünlü küçük balıkçı sokağı)

Geceleri oldukça hareketli olan bu sokakta eskiden Bremen Balıkçıları yaşıyormuş, şu anda ise küçük dükkanlar bulunuyor.

Universum Bremen Bilim Merkezi

Hem bir bilim merkezi hem de aksiyon dolu bir binadır. İlginç tasarımıyla dikkat çeker ve tasarımı dev bir midye şeklindedir. Dünya ve insan hakkında pek çok bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca deprem, fırtına, tsunami gibi simülasyonlar da var.

Focke Bölge Müzesi

Türkiye’deki kent tarihi müzeleri konseptindedir. Kentin tarihinden bugüne günlük hayatta kullanılan eşyalar, araç ve gereçler, arabalar, dini objeler ve heykeller sergilenmektedir. Bremen tarihi hakkında oldukça fazla bilgi edinebileceğiniz kültür ve tarih dolu bir yer.

Bremen’de Nerede Eğlenilir?

Başta Viertel ve Schachte olmaz üzere Bremen’de gece hayatı oldukça hareketli geçer. Disko, gece kulübü, bar, gazino, tiyatro, canlı müzik gibi aradığınız bir çok eğlence mekanını ve güzel vakit geçirebileceğiniz yerleri barındırır. Şehrin en popüler barları; Achim’s Beck Haus, Lemon Lounge, Camarillo ve Feldmann’s Bierhaus dur. Bu mekanlarda güzel vakit geçirip alkol alabilirsiniz. Canlı müzik için Aladdin’s ve Moments’ı tavsiye ediyoruz. Kumar oynanabilir olan Casino Bremen’de şehrin ünlü mekanlarından. Dans edip çılgınca eğlenmek istiyorum diyorsanız; Stubu Club ve Modernes bulabileceğiniz en iyi yerler.

Alışveriş ve eğlence merkezi olarak Ochtum Park önerebileceğimiz bir merkez, Kuzey Amerika’nın en büyük Alışveriş merkezi, dünyaca ünlü bir çok marka ve mağazayı içerisinde barındıyor.

Bu masalsı şehirde kısa bir tatil fırsatını yakalamak için kendiniz ve sevdikleriniz için ucuz Bremen uçak bileti alarak ilk adımı atabilirsiniz. Geriye sadece tatilinizi doyasıya yaşamak kalır.

Şimdiden iyi uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!