Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz
Kolayyolculuk flychange

Dökümanlar

AÇIK RIZA METNİ


698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU (“KVKK”) UYARINCA, KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KORUNMASI HAKKINDA, WEB SİTESİ ZİYARETÇİSİ/POTANSİYEL MÜŞTERİ/WEB SİTESİ MÜŞTERİSİ AÇIK RIZA METNİ

Biz, Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.olarak (“Şirket”) olarak, kişisel verilerinizi işlediğimiz bazı durumlara ilişkin rızanızı alabilmek amacıyla bu Açık Rıza Metni’ni hazırladık.

Bu metin, “Web Sitesi Ziyaretçisi/Potansiyel Müşteri/Web Sitesi Müşterisi Aydınlatma Metni” (“Aydınlatma Metni”) çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu sebeple Aydınlatma Metni’ni okumadan bu metni imzalamamanız konusunda sizi uyarmak isteriz.

ÖZEL NİTELİKLİ KİŞİSEL VERİLERİNİZİN İŞLENMESİ

Zaman zaman bizimle paylaştığınız bilgiler özel nitelikli kişisel verilerinizi içerebilmektedir.

Bu bağlamda;

Uçak bileti rezervasyon ve biletleme süreçlerinde sizden zorunlu olarak talep ettiğimiz bilgiler kapsamında olmamakla birlikte sizin özel talepleriniz doğrultusunda kendi isteğinizle bize verdiğiniz, duruma göre dini inancınızı işaret edebilecek yemek tercihiniz, engellik durumunuz ve sair sağlık sorunlarınız gibi özel nitelikli kişisel verileriniz Aydınlatma Metni’nde yer aldığı şekilde işlenmektedir.

KİŞİSEL VERİLERİNİZİN YURT DIŞINA AKTARILMASI

Aydınlatma Metni’nde de belirtildiği üzere,

  • Sağladığımız seyahat hizmetleri için işlenen ve toplanan kişisel verilerinizi entegrasyon bağlantıları, yazılımları, telefon, e-posta ve fiziksel yol ile ilgili hizmeti sağlayan veya aracılık eden yurt dışı merkezli kurum, kuruluş veya entegratörlere aktarmaktayız.
  • Web sitemiz ve sunucularımız, yurt dışında bulunan Amazon Web Services bulut sunucularını, e-posta hizmeti ise Google bulut sunucularını kullanmakta, bu sebeple kişisel verileriniz şifreli biçimde yurt dışında bulut sunucularda saklanmaktadır.
  • Şirket içi iletişimin güvenli ve hızlı bir biçimde yönetilmesi için sunucuları yurt dışında bulunan uluslararası güvenlik sertifikalarına sahip iletişim yazılımı kullanılmaktadır.
  • Yurt dışı ödeme sistemleri kullanımında ilgili ödeme hizmeti sağlayan şirketlere kişisel verinizi aktarmaktayız.


Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!