Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz
Kolayyolculuk flychange

Dökümanlar

ÜYELİK ve KULLANIM KOŞULLARIKolay Yolculuk Seyahat Acentası, Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş’nin mülkiyetinde ve işletiminde bulunan www.kolayyolculuk.com (Bundan böyle KOLAYYOLCULUK olarak anılacak) sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) hizmet almak için öncelikle aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarımızı okumanız ve onay vermeniz gerekmektedir.

İşbu Kullanım Koşulları KOLAYYOLCULUK.com tarafından Web Sitesi içerisinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. KULLANICILAR, işbu Kullanım Koşulları hükümlerini Web Sitesi’ni ziyaret etmekle kabul etmiş olmaktadırlar. KOLAYYOLCULUK.com, dilediği zaman işbu Kullanım Koşulları hükümlerinde sitede yayınlamak koşuluyla değişikliğe gidebilir.

1. SİTENİN KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR:

1.1. KOLAYYOLCULUK hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Merkez: G.O.P mah. Ergin Sok. Kaskar Apt. No: 6/23 Çerkezköy/Tekirdağ Şube:Cemal Sururi Cad.Halim Meriç İş Merkezi No:15/15 Mecidiyeköy / İstanbul. adresinde mukim Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi’dir (İTO sicil no:4442.). Servis, yazılım, ürün ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, tekrardan üretilmesine, lisanslandırılmasına ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

1.2. KOLAYYOLCULUK, anlaşmalı olduğu 3.partilere (sayılanlarla sınırlı olmamakla birlikte otel, havayolu, araç kiralama, taşımacılık firmaları, seyahat acentaları) ait içeriklerin, bilgilerin, fikir vermek amacıyla sunulan fiyat bilgilerinin, ayrıca ziyaretçilerin / üyelerin sunduğu ve paylaştığı yorumların, içeriklerin ve/veya ilanların, kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemektedir.

1.3. KOLAYYOLCULUK, kullanıcı / üye / anlaşmalı 3. partiler tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı / üye / anlaşmalı 3. partiler tarafından; 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; virüs gönderilmesi ya da web sitesinin verimli çalışmasını engellemek için kesme, sınırlama veya yok etme için tasarlanmış diğer bilgisayar kodları, ya da yazılım veya donanım içeren herhangi bir malzeme iletmesi; ayrıca KOLAYYOLCULUK hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılmasının anlaşılması halinde, KOLAYYOLCULUK hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir. Adli ve idari makamlardan gelecek talepler doğrultusunda, KOLAYYOLCULUK, hukuka aykırı kullanım yapan kişilerin bilgilerini paylaşmak durumundadır.

1.4. Her kullanıcı / üye / ziyaretçi, kendisi tarafından üretilen veya paylaştığı içerikten birinci derecede sorumlu olduğunu kabul eder. 5651 sayılı kanuna göre, içerik sağlayıcı (yani KOLAYYOLCULUK’a ait web sitesine herhangi bir içerik giren kişi), internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur.

1.5. Kullanıcı, KOLAYYOLCULUK sitesini ve servislerini kullanarak kendisi tarafından oluşturulmuş ve girilmiş içerikleri, mesajlar, yorumlar, eklemeler ve yüklemeler ile ilgili olarak KOLAYYOLCULUK’a münhasıran, kısıtlanamaz, dünya genelinde geçerli, geri alınamaz ve bilabedel izin ve lisans hakkı verdiğini kabul etmiş sayılır. Bahsi geçen izin ve lisans hakkı, kullanıcının sunduğu ve paylaştığı içerikle ilgili kullanım, yayma, çoğaltma, değiştirme, düzeltme, uyarlama, depolama, işleme ve derleme eser meydana getirme, dağıtma, iletme, yeniden iletme, kamuya açık alanda icra etme, teşhir etme ve diğer benzeri hakları ve buna ek olarak söz konusu haklar hususunda başkalarına lisans verme hakkını da kapsamaktadır.

1.6. KOLAYYOLCULUK, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda KOLAYYOLCULUK servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda KOLAYYOLCULUK servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için; ayrıca kullanıcının sistemindeki yavaşlık, virüs, diğer teknik arızalar sebebiyle ya da bölgesel olarak internet kesilmesi ya da hızındaki yavaşlık sebebiyle kullanıcı tarafından site üzerinden gerçekleştirilen rezervasyon ya da satın alma işlemlerinin yarıda kalması, kesilmesi, mükerrer hale gelmesi gibi durumların sonucunda kullanıcı tarafında oluşması muhtemel zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemektedir.

1.7. KOLAYYOLCULUK, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ayrı bir hizmet bedeline tâbi tutmak hakkına sahiptir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, KOLAYYOLCULUK’un taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.

1.8. KOLAYYOLCULUK, dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

1.9. KOLAYYOLCULUK sitesine üye olurken verilen ad, soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası ile Kullanıcılar'ın kimliğinin tanımlanabileceği diğer bilgilerin ve iletişim bilgilerinin (GSM numarası, e-posta adresi vs.) doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve KOLAYYOLCULUK servislerinin kullanılması halinde KOLAYYOLCULUK sorumluluk kabul etmemektedir.

1.10. KOLAYYOLCULUK, kendi sitesinde 3. Kişi ve kurumlara ait web sitelerine yönlendirmeye yarayan bağlantı linkleri ve reklam linkleri paylaşabilir. Kullanıcıların, bu sitelere yönlendiğinde karşılaşması muhtemel hukuk ihlalleri veya teknik arızalardan KOLAYYOLCULUK sorumlu değildir. Bu siteler tarafından sunulan servislerin ya da ürünlerin kalitesi ya da geçerliliğini KOLAYYOLCULUK garanti etmez. Kullanıcı, kendi kullanımından, elde edilen bilgiden, bu tip bağlantılı sitelere giriş yapılmasından kaynaklanan kayıp veya zarardan KOLAYYOLCULUK’un sorumlu olmadığını kabul eder. Ayrıca bu sitelerde kullanıcıya ait şifre ve hesaplarının güvenliğinden KOLAYYOLCULUK sorumlu değildir.

1.11. KOLAYYOLCULUK, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini, sitedeki bilgileri, grafikleri, ürünleri, özellikleri, hizmetleri ve linkleri her zaman tek taraflı bildirimsiz olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir. Ayrıca tedarikçi 3.partiler tarafından sağlanan ilan, seyahat, indirim ve benzeri bilgilerin 3.partiler tarafından değiştirilmesi, güncellenmesi de mümkündür.

1.12. Herkese açık ve aynı şekilde sunulan kullanım kuralları, Kullanıcının kayıtlı üye olması / siteye girmesi, içeriklerden ve servislerden yararlanmaya başlaması ile her iki taraf arasında kabul edilmiş sayılır. Kullanıcı veya ziyaretçi, işbu sözleşmeden haberdar olmadığı veya okumadığı iddiasında bulunamaz. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.

2. HİZMETLERE İLİŞKİN ÖZEL HÜKÜMLER

2.1. İnternet sitesi üzerinden yapılan online bilet satın alma ve rezervasyon işlemleri sadece Visa, American Express ve Master Card Kredi kartları ile yapılabilmektedir. SİTE üzerinden yapacağınız alışverişlerde kredi kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. Kredi kartınız ile yapacağınız alışverişler ile ilgili güvenlik ve gizlilik hakkında bilgi almak için lütfen gizlilik bildirimimizi okuyunuz. KOLAYYOLCULUK, Ayrıca kullanıcılara 3D secure sistemi ile ödeme imkanı da sunmaktadır. Bu sistem Visa ve Mastercard tarafından uygulamaya alınan, kart sahibinin doğrulanmasına yarar. 3D Secure sisteminin kullanımıyla ilgili gerekli ayrıntılı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

2.2. Web Sitesi'nde sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, tur programları, ulaşım araçları, otel konseptleri ve bilgileri, promosyon, fiyat durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için Kullanıcı kendi iradesi ile rezervasyon yapar. KOLAYYOLCULUK, işbirliği yapılan tedarikçi ve / veya aracı kurumlardan anlık olarak aldığı verilerle ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir, ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelikleri göstermemesinden dolayı KOLAYYOLCULUK sorumlu tutulamaz.

2.3. Web Sitesi'nin bir kısmı, özellikle araç, otel, uçak ve tur arama bölümleri, işbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlar tarafından ve o kurumların sorumluluğunda sunulmakta olup, ilgili sayfaların kullanımı KOLAYYOLCULUK’dan bağımsız şekilde ilgili kuruluşun şartları dahilinde gerçekleşir. KOLAYYOLCULUK bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır.

2.4. KOLAYYOLCULUK’a servis veren 3. Parti kuruluşları, iradeleri dışında oluşan nedenlerle veya katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turu iptal etme ve / veya hareket saatlerini, ulaşım araçlarını, konaklama tesislerini değiştirme veya başka bir acentenin benzer turu ile birleştirme hakkına her zaman sahiptir. KOLAYYOLCULUK, bu gibi durumlarda ve ayrıca siyasi olay, grev, asgari yolcu sayısı, devletlerarası ilişkilerde değişiklik, halk hareketleri, hava şartları, doğal afet ve teknik sorunlar gibi iradesi dışındaki nedenlerden dolayı oluşabilecek aksaklıkların ilgili kuruluşlarca giderilmesi için de gerekli çabayı gösterir, ancak buna rağmen giderilemeyen aksaklıklardan dolayı sorumlu tutulamaz.

2.5. KOLAYYOLCULUK, bir servis sağlayıcı olarak, kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, hırsızlık ve kayıplardan, ayrıca bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraf ve yükümlülüklerden münferiden ve/veya ulaşım ve konaklama kuruluşlarıyla birlikte müştereken sorumlu tutulamaz.

2.6. Herhangi bir gecikmeden, evrak eksikliklerinden veya konsolosluğun kendi kararı veya inisiyatifi ile vize verilmemesinden doğabilecek aksaklıklardan dolayı KOLAYYOLCULUK’a herhangi bir sorumluluk veya talep yöneltilemez. Herhangi bir nedenle vize alınamaması veya pasaportun geçersiz sayılması durumunda, havayolu firmaları ile konaklama tesislerine; no show veya tesisin doluluk oranı ve gelir kaybına göre KOLAYYOLCULUK’a fatura edilen bedelin tamamı müşteriden tahsil edilir.

2.7. KOLAYYOLCULUK kullanılarak satın alınan yurt dışı tur ve konaklamalarında, Kullanıcıların seyahat için gerekli pasaport, nüfus cüzdanı, uçuş bileti gibi 3. Parti şirketlerce ya da resmi kurumlarca talep edilen hizmete ilişkin belgeleri, hizmetin ifa edileceği gün yanlarında bulundurmamalarından ya da kaybetmelerinden dolayı, ayrıca Pasaport ile ilgili herhangi bir muamele eksikliğinden veya Kullanıcının kendinden kaynaklanan kişisel nedenlerle (vergi borcu, suç işleme vs.) çıkışın engellenmesi durumunda oluşacak zararlardan KOLAYYOLCULUK sorumlu değildir.

2.8. Konaklama, uçuş ya da diğer araç kiralama hizmetleri için ilgili ülke kanunları veya 3. Parti şirketlerin politikası gereği hizmetlerden yararlanma belirli bir yaş sınırına tâbi olabilir.

3. UÇAK BİLETİ SATIN ALIMINA İLİŞKİN GENEL KURALLAR:

3.1. KOLAYYOLCULUK üzerinden alınan biletlerle ilgili tüm rezervasyon, bilet satış, iptal ve değişiklik işlemleri, IATA’ya 882 1745 2 ,TURSAB’a 6993 sicil numarası ile kayıtlı ve ruhsatlı Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. Şti. tarafından yapılmaktadır. Bilet satışıyla ilgili ödemeler de yine Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. Şti. tarafından tahsil edilmektedir. 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu kapsamında KOLAYYOLCULUK.com üzerinden gerçekleştirilecek işlemlerde Gazi Global Turizm ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. Şti yetkilidir.

3.2. KOLAYYOLCULUK.com'dan yapacağınız tüm bilet satın alma ve rezervasyon işlemlerinde; Ulusal ve Uluslararası Genel Uçuş Kuralları, ayrıca Uçuş Güvenlik Kurallarıyla birlikte; söz konusu havayolu şirketinin, bilet ücretleri ve taşıma kuralları dahil olmak üzere biletin iptal bilgisi, iptal halinde kesinti yapılacak bedeller, biletin iadesi, rezervasyon değişikliği ile ilgili uyguladığı tüm kurallar aynen geçerli olacaktır. Kullanıcılar, uçuşun öngörülen zamanında yapılmaması, iptal edilmesi, ileri bir saate / tarihe ertelenmesi, uçuş firmasının yolcuyu ve/veya eşyasını kabul etmemesi, bilet alıcısının uçuşa uygun olmaması, pasaportunun geçerlilik süresinin yetersiz olması, geçerli bir ülke vizesi ve/veya kimlik belgesinin olmaması gibi durumlarda KOLAYYOLCULUK’un sorumlu olmadığını kabul etmiş olurlar. KULLANICILAR, her bilet satış ve rezervasyonunda, hem bu kullanım şartlarını hem de uçuş firmasının biletleme, taşıma, değişiklik ve iptal koşullarını kabul ettiklerini beyan etmiş olurlar.

3.3. KOLAYYOLCULUK’dan satın alınan uçuş biletlerinde, işlem yaptığınız havayolu şirketlerinin iptal, iade ve değişiklik kuralları geçerlidir. Bu kurallar havayolu şirketlerine ve bilet sınıflarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Havayolu şirketinden, kurallarla ilgili bilgi alabilirsiniz. Satın aldığınız bilet, belirtilen tarihten önce havayolu firması tarafından iptal edilse dahi, KOLAYYOLCULUK hizmet bedeli iade edilmez. Eğer bilet bu tarihten sonra iptal edildiyse, havayolu şirketinin kurallarına göre, biletin cezalı iadesi veya iadesinin kabul edilmemesi söz konusu olabilir. İşlemi yanlış veya hatalı yapmanız, isim, uçuş tarihi, uçuş saati, uçuş sınıfı, kalkış varış yeri gibi bilgilerin yanlış girilmesi veya seçilmesi nedeniyle oluşabilecek rezervasyon, rezervasyon değişikliği, iptal ve iadelerle, online bilet satın alma işlemlerinde çıkabilecek aksaklıklardan KOLAYYOLCULUK.com sorumlu değildir. Yapılan bir rezervasyon veya satın alınan bilet bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Havayolları firmalarının bu konudaki politikaları farklılık gösterebilir.

4. OTEL REZERVASYONLARINA İLİŞKİN ŞARTLAR:

4.1. KOLAYYOLCULUK.com, anlaşmalı olduğu seyahat ve otel arama siteleri tarafından sunulan otel bilgilerini ve listelerini yayınlamaktadır. Arama sayfalarında yer alan otel bilgileri, rezervasyon durumu, oda ücretleri, ek ücretler, iade, iptal vs. ilişkin bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ilgili siteler tarafından sağlanmakta olup, KOLAYYOLCULUK.com bu bilgilerin doğruluğu ve güncelliğini garanti etmemektedir. KOLAYYOLCULUK.com üzerinden yapılan konaklamaya ilişkin rezervasyonlar, buna ilişkin ödemeler/ücretlendirmeler ve diğer işlemler; seyahat ve/veya otel arama sitesi ile kullanıcı arasında akdedilmektedir.

4.2. Konaklama yapılacak otellerin kuralları, politikaları, konseptleri, hizmet standartları, yan hizmetlerin ücretlendirilme biçimleri belirtilenlerden farklı olabilir. Otellerin sınıfları, yıldızları ve diğer kriterleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. KOLAYYOLCULUK yalnızca bir yayıncıdır ve seyahat ve/veya otel arama sitesi ile kullanıcı arasında doğması muhtemel uyuşmazlıklarda, sunmuş oldukları hizmetlerin aksaması ve hiç bulunmaması hallerinde veya KOLAYYOLCULUK.com’dan yönlendirildikten sonra meydana gelecek işlemlere ilişkin hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Kullanıcı da KOLAYYOLCULUK’u sorumlu tutamayacağını bilmekte ve buna göre hareket etmektedir. Konaklama hizmetinin satın alınması halinde, Kullanıcıların konaklama yapılacak ülkenin kanunlarına, pasaport ve vize kurallarına, ayrıca konaklama yapılacak otelin genel kurallarına, rezervasyon ilkelerine ve politikalarına uygun davranması beklenmektedir.

4.3. Pansiyon (OK, YP, TP vs.) durumları, sınıfları, otel konseptleri, belirtilen yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Kullanıcı Web Sitesi üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır. Tadilat, bakım ve yenileme çalışmaları tamamen ilgili otelin inisiyatifindedir ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmaksızın gerçekleşebilir. Oteller, böyle bir durumda oluşabilecek her türlü rahatsızlığı asgari düzeyde tutma sorumluluğunu göstereceklerdir.

4.4. KOLAYYOLCULUK, Oteller tarafından ekstra alınan klima, kasa, internet ve benzeri ek hizmetlere ilişkin ek ücretler üzerinde kontrole sahip değildir ve herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu tür ücretler doğrudan otele ödenmelidir. Bazı ülkelerin şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergilerle ilgili farklı uygulamaları bulunabilmektedir. Konaklama hizmetleri, belirli bir yaş sınırına, evcil hayvan, bebek veya çocukları kabul etmeme politikasına tâbi olabilir.

4.5. Otel yahut tedarikçiden kaynaklanan nedenlerle, fiyatlarla ilgili birtakım hata ve değişiklikler söz konusu olabilir. KOLAYYOLCULUK, Site üzerindeki fiyatları tadil etme hakkına sahiptir. Fiyatlarda herhangi bir hata ve/veya değişiklik söz konusu olduğunda, KOLAYYOLCULUK rezervasyonunuzu doğru tarifeden sistemde tutma, iptal edebilme ya da müsaitlik durumuna göre alternatif bir otel seçme imkanı sağlayabilecektir. Bazı oteller, haber vermeden fiyat değişikliği yapma hakkını saklı tutabilir, ücreti kredi kartından peşin tahsil edebilir, ücretin bir kısmını veya tamamını ön provizyona tâbi tutabilir. Herhangi bir sebeple geri ödeme söz konusu olursa, ödeme Türk Lirası olarak yapılacaktır. Döviz kurunda meydana gelen değişikliklerden dolayı KOLAYYOLCULUK sorumlu tutulamaz.

5. ARAÇ KİRALAMAYA İLİŞKİN HÜKÜMLER:

5.1. Araç kiralamak isteyen sürücüler, kiralama yapan şirketin politikalarına göre en az iki senelik geçerli yerli veya uluslararası ehliyet sahibi olmak zorundadır. Bazı ülkelerde ve bazı bölgelerde yaş sınırlamaları geçerli olabilir. Minimum kiralama süresi genellikle 24 saattir ve kiralama 24 saatten az bile olsa 24 saat ücreti uygulanır.

5.2. Araç kiralama hizmetleri, sınırsız kilometre, üçüncü şahıs sigortası (yasal sınırlar dahilinde) hasar sigortası (CDW), hırsızlık sigortası, Katma değer vergisi, yerel vergiler, yağ, bakım, 24 saat yol yardımı gibi ek bedellerin ödenmesini gerektirebilir.

5.3. Yakıt, kişisel sigorta (PAI), tek yön kiralama bedeli (geçerli olduğu yerlerde), isteğe bağlı ekstra hizmetler (ek sürücüler, bebek ve çocuk koltukları, navigasyon cihazı, ekipman, isteğe bağlı sigortalar), park ücretleri, otoban geçiş ücretleri, ofis/havalimanı sınırları dışında teslimat ve iade ücretleri, her zaman ek ücrete ve koşullara tâbidir. Kullanıcı tüm bu ek ödeme koşullarını gözden geçirdiğini Kabul ve beyan eder.

5.4. Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, rezervasyon sırasında toplam kiralama ücretinin tamamı veya bir kısmı kiralama şirketi tarafından talep edilebilir ve varsa kalan bakiye araç tesliminde ödenir.

5.5. Araç kiralama süresince, sigorta kapsamı dışında oluşabilecek hasar, hatalı kullanım arızaları, eksik yakıt, kira günü uzatmaları, ödenmemiş trafik cezaları vb. ek masraflar için, kiralama şirketi teminat depoziti olarak provizyon isteyebilir. Bazı araç gruplarında teminat miktarı daha yüksek olabilir.

5.6. Araç kullanıcı tarafından belirtilen iade saatinden daha sonra iade edildiğinde, kiralama şirketi her gecikilen saat için ek ücret tahsil edebilir. Araç kiralama başlangıcında yakıt deposu seviyesi nasıl teslim alınmışsa, aynı seviyede iade yapılması gereklidir. Eksik yakıtla dönen araçlardaki eksik yakıt farkı kiralama şirketince tahsil edililir.

5.7. Sürücü, Kiralama süresince yerel veya ulusal trafik kurallarını ihlal etmeyecektir. Trafik cezaları, otoban/köprü/park bedelleri kiralayana aittir.

5.8. Kiralama şirketi, erken teslimlerde, geç teslim alışlarda, araç hiç teslim alınmadığında (no show) ve kiralama başlangıcından sonra yapılan iptallerde, ücreti iade etmeme hakkına sahiptir.

5.9. Araç kiralama fiyatları, genel bilgiler, koşullar ve şartlar önceden bildirilmeden değiştirilebilir ve ofis lokasyonlarına göre farklılık gösterebilir.

6. SON HÜKÜMLER:

6.1. Kredi kartlarının birçoğunda, rezervasyon tutarının ikamet edilen ülkenin dışında işleme girecek olmasıd nedeniyle bir miktar uluslararası işlem bedeli uygulanmaktadır. Bu bedelin KOLAYYOLCULUK ile hiçbir ilgisi yoktur ve uluslararası işlem bedeli için KOLAYYOLCULUK sorumlu tutulamaz.

6.2. KOLAYYOLCULUK tarafından, Kullanıcıların kayıt veya satın alma sırasında beyan etikleri e-posta adresine ve SMS olarak cep telefonuna gönderilen bildirimler, e-postanın veya SMS’in iletim tarihinde teslim edilmiş ve alınmış sayılır. Hizmetlere erişebildiğiniz veya hizmetleri kullandığınız sürece, bu gibi bildirimleri almak için gerekli yazılım ve cihazınız bulunması gerekmektedir. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

6.3. KOLAYYOLCULUK’un hizmetlere ve işbu Kullanım Şartları'na ilişkin sorumluluğu, yasaların izin verdiği ölçüde, nihai olarak en fazla Kullanıcının toplam rezervasyon tutarı ile sınırlı olacaktır.

6.4. İşbu Kullanım Şartları'nda yazılı olmayan hususlarda, IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık kanunu, Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türkiye'nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile uluslararası kabul gören Frankfurter Tabelle'nin Türkiye'deki uygulaması TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uygulanacaktır.

6.5. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, KOLAYYOLCULUK.com işbu Kullanım Koşulları ve "Gizlilik Politikası"ndan herhangi birini geç ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, KOLAYYOLCULUK.com açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için KOLAYYOLCULUK.com'un herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. "Mücbir sebep" terimi, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve KOLAYYOLCULUK.com'un gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacaktır. Bunun yanında sınırlı olmamak koşuluyla, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, KOLAYYOLCULUK.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemleri almasına karşın SİTE'ye ve sisteme yapılan saldırılar gibi durumlar mücbir sebep olaylarına dahildir

6.6. İşbu Kullanım Koşulları'nın uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu Kullanım Koşulları dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere, Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanım Koşulları'ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!