Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Erzincan Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

erzincan ucak bileti

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan ve buram buram tarih kokan bir şehirdir Erzincan.İpek Yolu üzerinde bulunmasından dolayı çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu kentte,özellikle Selçuk mimarisinin etkilerini görebilirsiniz.Anadolu’nun en eski ve tabi kalelerinden biri olan Kemah Kalesi,Abrenk Kilisesi ve Mamahatun Kervansayı gibi birçok tarihi zenginliğe sahip olan Erzincan,turizm açısından çok değerli bir şehirdir.El işçiliğinin gözdesi bakır ürünleriyle,Eğin halılarıyla,ekşi suyuyla,Cimin üzümüyle ve gezilecek tarihi yerleriyle  ziyaretçilerin odak noktası konumundadır Erzincan.

Erzincan’a Ne zaman Gitmeli?


Erzincan, Doğu Anadolu iklimi ve İç Anadolu iklimi arasında geçiş sağlayan ılıman bir iklime sahiptir.En soğuk ve karlı ayı Ocak, en sıcak ayı ise Ağustos ayıdır.Kış ayları çok soğuk,yaz ayları ise kavurucu sıcaklığa sahip olduğu için,Erzincan’a gidilebilecek en güzel zaman bahar aylarıdır.

Erzincan’a Nasıl Gitmeli?


Erzincan’a seyahat etmek isteyen yolcularımız Karayolu,Demiryolu ve Havayolu ulaşımını tercih edebilirler.
Karayolunu ve demiryolunu kullanacak yolcular, Erzincan’ın merkezinde bulunan Erzincan Otobüs Garını ve Erzincan’ın merkezinde bulunan Erzincan Tren Garını kullanabilirler.

Bu seçenekler içinde en konforlu ,en hızlı ve rahat olanı elbette ki havayolu ulaşımıdır.Uçakla seyahat etmek isteyen yolcularımız, Erzincan’ın merkezine 7 km uzaklıkta bulunan Erzincan Havalimanı’nı kullanabilirler. İstanbul’dan Erzincan’a seyahat etmek isteyen yolcularımız Anadolu Jet,Pegasus Airlines,Turkish Airlines ,Onur Air ve Atlas Global’in ekonomik uçak biletlerinden yararlanabilirler.Turkish Airlines ve Atlas Global’in Atatürk Havalimanı’ndan Erzincan’a hergün direkt uçuşları bulunmaktadır.Ayrıca haftanın belirli günlerinde Onur Air’ın direkt uçuşları ve Anadolu Jet’in Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı seferleri de bulunmaktadır.


Ancak Anadolu yakasında oturan ve özellikle Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih eden yolcularımız için , Pegasus Havayolları’nın hergün direkt seferler yaptığı,Anadolu Jet’in ise hem direkt  hem de Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı seferler yaptığı bilgisini paylaşmak isteriz.

İzmir, Antalya, Adana ve Ankara gibi diğer büyük şehirlerimizden Erzincan’a  gitmek isteyen yolcularımız için hem direkt uçuş hem de  İstanbul  üzerinden aktarmalı uçuşların mevcut olduğu bilgisini paylaşmak isteriz.

Seyahat planlarınızı yapmaya başladığınız an Erzincan uçak biletini alırsanız erken rezervasyon ayrıcalıklarından yararlanarak en ucuz Erzincan biletini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Erzincan’da Nerede Kalmalı?


Erzincan şehir merkezinde tercih edebileceğiniz birçok otel,konukevi ve apart otel mevcuttur.Erzincan’ın kış turizm mekanı olan Ergan Dağı’nda 3 v 4 yıldızlı oteller de bulunmaktadır.Bu konaklama yerleri verdiği imkanlar ve konumlarına gore fiyat değişikliklerine sahiptir.
Hayat Home Suit,Hotel Karakaya,Erzincan Kent Otel,Hotel Konak Mazlum,Meva Hotel tercih edebileceğiniz seçeneklerden sadece birkaçı…

Erzincan’da Ne Yemeli-İçmeli?


Erzincan mutfağı çok zengin bir menüye sahiptir ,özellikle hamur işi alanında birçok lezzete ev sahipliği yapmaktadır.Tadı damağınızda kalan keteler,bol tereyağlı keşkek,ceviz ve kayısının muhteşem uyumu Gasefe,sabah akşam yiyebileceğiniz Kahküllü pilav,onsuz çay olmaz diyeceğiniz Erzincan lokumu,Erzincanlıların elinde farklı bir tat kazanan yaprak sarma,lezzetli kaygana,isminde bile ağırlık olan Sarığı Burma,ayva kalyesi,yumuşacık kuzu etinden Kelecoş,özel hamuruyla Kemah tiridi ,kahvaltıların olmazsa olmazı Tulum peyniri ve ünlü Erzincan çorbasıyla mideniz adeta bayram edecek.

Tabi Cimin üzümünü,ekşi suyunu ve Kemah tuzunu da unutmamak gerek.Erzincan’da meyve denilince akla gelen ilk lezzet Cimin üzümü…Ağustos ayının gelmesiyle ,bağlarda salkım salkım büyüyen bir lezzet.Şeker oranı çok düşük olduğu için özellikle şeker hastalarının rahatlıkla yiyebileceği bir meyve.


Erzincan ekşi su, doğal maden suyunun çıktığı ve mesire yerlerinin bulunduğu bir alanda bol miktarda akan bir su.İçindeki minerallarden dolayı , içtiğinizde ağzınızda ekşi bir tat bırakıyor.Türk Kızılayı Mineralli Su İşletmeciliği’nin Afyon’dan sonra ikinci büyük tesisi burada bulunuyor.


Kemah tuzu , dünyanın en lezzetli tuzlarından biri ve içinde bol miktarda mineral bulunmakta.İnanılmaz bir lezzet katıyor dahil olduğu tatlara.

Erzincan’da Nereleri Gezmeli? 

Yüzyıllar boyunca birçok medeniyete v sahipliği yapmış Erzincan’da , müze,kilise,türbe gibi tarihi yapılarla birlikte mağara ,gök,akarsu gibi birçok doğal güzellikte bulunmaktadır.

Karanlık Kanyok :

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde bulunan doğa harikası yerlerden biridir Karanlık Kanyon aynı zamanda dünyanın en büyük kanyonları arasında olduğu bilinmektedir.Kanyonda birçok doğa sporu yapılmaktadır.Gelen turistler, kanyona ulaşmak içn 1.5 saatllik bir bot yolcuğu yapmaktadırlar.Sarp kayalıklar arasında bulunan kanyon ,görenlerin hafızasına kazınacak bir güzelliğe sahip.Burada bol bol fotoğraf çekerek gezinizi ölümsüzleştirmenizi öneririz.

Erzincan Ilıcası:  

Erzincan ılıcası 33 derecelik bir ısıya sahip olmakla birlikte , 12 odaya sahip olan yapısıyla birçok hastalığa şifa olmaktadır. Ilıcanın suları; cilt rahatsızlıklarına, romatizmaya, kalp ve damar hastalıklarına iyi gelmektedir.

Kadıgölü:

Kemaliye’de bulunan Kadıgölü, soğuk su kaynaklar ve yeşilin her tonuyla şehrin huzur veren mekanlarından birisidir.Kadıgölü,yüksek ve kayalık dağlardan gelen yeraltı suyudur.Kadıgölü’ne gelenlerin ziyaret ettiği bir diğer tarihi yer  ise Orta Camii’dir.

Beytahtı Mesire Yeri:

Karasu Nehri’nin kıyısında bulunan mesire alanı tüm güzelliğiyle hem gezginlerin hem de bölge halkının ilgi gösterdiği yerlerden biridir.

Mama Hatun Kervansarayı:

Kervansaray, Mama Hatun Türbesi’nin çok yakınında bulunmaktadır. Yapı, zaman zaman onarımlar geçirdiği için orijinalliğinden uzaklaşmıştır. Büyük bir mimariye sahip olmakla birlikte, yapımında sarı kesme taş kullanılmıştır ve dört köşesinde silindirik kuleler yerleştirilmiştir. Tercan ilçesinde bulunan kervansaraya ulaşım oldukça kolaydır.
Mama Hatun Türbesi, esasında büyük bir külliyenin küçük bir parçasıdır. Saltuklu Prensesi Mama Hatun adına yaptırılmıştır. Türbenin kitabesi pek okunamamakla birlikte sadece mimarının ismi okunabilmiştir. Mimarı Ahlatlı Ebu’n-Nema bin Mufaddal’dır. Türbe yapılan tahminlere göre 1192-1202 yılları arasında inşa edilmiştir.Mama Hatun Türbesi’nin yanında kervansaray ve hamam bulunmaktadır. Türbenin mimarisi diğer türbelerden daha farklıdır. Kendine özgü bir mimarisi olan türbenin gövdesi dilimlidir. Gövdesi silindiriktir ve gövdesinin üzeri dilimli konik bir külahla kapatılmıştır.Erzincan’da görmeniz gereken önemli yerlerden biridir.

Ekşisu Kaplıcası:

Erzincan’ın doğal ve tarihi güzelliklerinin yanında, kaplıcaları ve içmeleriyle de zengin bir şehirdir. Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta olan bu şifalı su, Erzincan-Erzurum kara yolunun üzerinde yer alır. Erzincan Ekşisu Kaplıcası’nın sularında; magnezyum, sodyum ve karbondioksit bulunmaktadır. Kaplıca, özellikle mide, solunum ve romatizmaya şifa olmaktadır.

Aygır Gölü:

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerden biridir Aygır Gölü.

Aygır Gölü’nün önemli bir özelliği vardır. Ülkemizin en büyük krater göllerinden biridir ve  turizm açısından önemli bir  yerdir. Gölde kamp ve kaya inişi yapılabiliyor. Aynı zamanda gölde bot gezisi ve dağ yürüyüşü de yapılan aktiviteler arasındadır.

Erzincan Müzesi:

1986 yılında kurulan Erzincan Müzesi, Atatürk mahallesindedir ve içerisindeki koleksiyonlarla şehre gelen turistlerin ziyaret noktalarından biridir.

Abrenk Kilisesi:

Erzincan’ın tarih kokan bölgelerinden birinde 1814 yılında konuşlanmıştır Abrenk Kilisesi.Mimari açıdan dikkat çeken Abrenk Kilisesi’nin iki dikili taşı ve bir şapeli bulunmaktadır. Erzincan’ın gezilecek yerleri arasındaki kiliseyi ilk keşfedenlerden biri siz olabilirsiniz.

Kemah Kalesi:

Erzincan’ın Kemah ilçesinde bulunan Kemah Kalesi, şehrin turistik alanlarından biridir.Çok eski bir yerleşim alanı olan Kemah’taki kale, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve  önemli olaylara tanıklık etmiştir. İlçeye ayrı bir güzellik katan bu tarihi kalıntı, özellikle kara savaşlarında önemli bir savunma alanı olmuştur.Aynı zamanda Evliya Çelebi, Seyahatname adlı kitabında kale hakkında detaylı bir bilgi vermiştir. Doğal oluşumu ve konumu itibariyle yeryüzünde bir eşi bulunmamaktadır Kemah Kalesi’nin. Erzincan gezinizde kaleyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

Girlevik Şelalesi:

Erzincan’ın doğal güzellikleri arasında bulunan Girlevik Şelalesi , kayaların üzerinden parça parça akmaktadır. Şehrin en dinlendirici noktalarından biri olan Girlevik Şelalesi’nde piknik yapabilir ve çevreyi keşfetmek için doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Her mevsim farklı bir güzellik sunan Girlevik Şelalesi’nin yakınlarında bulunan lokantalarda alabalık ve ızgaraların tadına varabilirsiniz. Çağlayan beldesinde bulunan şelale doğal güzelliğiyle huzurlu bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

Bu tarihi ve doğa harikası mekanların tadını çıkarmak için hemen ucuz biletinizi ayırtmanızı ve  valizinizi hazırlamanızı öneririz.

Şimdiden iyi tatiller ve keyifli uçuşlar…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!