Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Gaziantep Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep ülkemizin kültür sanat bakımından en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Eski adıyla Antep olanbu şehrin dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi de, ülkemizin iki milyona yaklaşan nüfusuyla en kalabalık ikinci şehri olmasıdır.

Bu kültür ve sanat şehrini ziyaret edenler, iki milyona yakın nüfus sayesinde kendilerini hareketli bir hayatın içinde bulacaklardır. Diğer Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerinden bu özelliğiyle de ayrılan şehir, MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmıştır.

Dünyanın her yerinden turist çeken şehrin tarihi havasını, şehre girdikten sonra solumak her zaman mümkündür. Şehir sanayi ve ticaret bakımından da oldukça gelişmiştir. Gaziantep kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, coğrafyası, zengin mutfağı ve alışveriş imkanları ile tam bir turizm cennetidir..

Gaziantep’e Ne Zaman Gitmeli?

Gaziantep’te yaz ayları çok sıcak ve kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Şayet Gaziantep’e bir seyahat planı yapıyorsanız ve sıcak havalarla aranız iyi değilse, o zaman size özellikle Temmuz ve Ağustos aylarındabu ziyareti gerçekleştirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü şehirde bu aylarda oldukça sıcak ve kurak bir hava hakimdir.

Aralık ve Ocak ayları ise Gaziantep’in en soğuk olduğu aylardır. Soğuğa karşı hassas olanlar ise ziyaretlerinin bu tarihlere denk gelmemesi için özel önem göstermelidir. Belirttiğimiz aylar dışında Gaziantep, her zaman ziyaret edilebilecek bir şehirdir.

Gaziantep seyahatlerinin keyifli ve verimli geçmesini isteyenler ve şehri turistik olarak ziyaret edecek olanlar ara mevsimleri ve özellikle de ilkbaharı ziyaret için tercih edebilirler.

Şehri hangi mevsimde ziyaret ederseniz edin, şehirde mevsimsel özelliklerden kaynaklı gece ve gündüz sıcaklık farkı çok büyüktür. Seyahatinizde bu farkı da göz önünde bulundurmanızı ve valizinizi hazırlarken bu duruma uygun kıyafetler koymanızı öneririz.

Gaziantep’e Nasıl Gitmeli?

Gaziantep’e kara ve hava yolu ile ulaşım son derece kolaydır ve aktif olarak sağlanmaktadır.Hava ulaşımı bakımından gelişmiş olan Gaziantep’e seyahat planlayanlar, yerel havayolu şirketlerinin tarifeli uçak seferlerinden faydalanabilirler. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı uluslararası bir havalimanı olup, şehrin yirmi kilometre uzağında bulunmaktadır. Şehirden havalimanına ya da havalimanından şehre ulaşımiçin taksi veya Havaş otobüslerinden faydalanabilirsiniz.

Yerel havayolu firmaları, başta İstanbul olmak üzere, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden tarifeli sefer düzenlemektedirler. İstanbul – Gaziantep uçuşu yapacak yolcular için hem Atatürk Havalimanı’ndan hem de Sabiha gökçen Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştirmek mümkündür. Dolayısıyla büyük şehirlerden aktarmasız olarak Gaziantep’e uçuş yapılabilir. İstanbul Gaziantep gidiş dönüş uçak biletinizi sitemiz üzerinden cazip fiyat avantajıyla kolaylıkla alabilirsiniz.

Ancak Türkiye’nin hemen hemen bütün bölgelerinden Gaziantep’e Ankara veya İstanbul aktarmalı olarak uçmak da mümkündür.

Gaziantep’te Nerede Kalmalı?

Gaziantep’te birçok farklı konaklama seçeneği olsa da, bölgeyi turistik amaçlı ziyaret edenler ve konaklamagiderlerini minimuma indirmek isteyenler için en iyi seçenek herhalde yöresel yemekler yapan bir ailenin işlettiği ufak pansiyonlarda konaklamak olacaktır.

Fakat herkes için bu seçenek mümkün olmaz. Bu seçenek biraz şansınız ile doğru orantılı olacaktır. Bu nedenle şehre gitmeden önce konaklayabileceğiniz mekanları bilmeniz gerekir.

Şehirde bulunan öğretmenevi konaklamak için ilk tercih edilebilecek seçeneklerden bir tanesidir. Tarihi birbölgede bulunan öğretmenevinin yanı sıra şehirdeki polis evi de yine iyi bir seçenektir. Bu iki yerin yanında, birçok farklı kalitede otel de bulunmaktadır. Bu oteller de kalitesine göre farklı ücretler üzerinden konuklarını ağırlamaktadır.

Gaziantep’te yer alan birçok kamu kurumunun özel misafirhanesi vardır. Bütçesi sınırlı olan seyahat severler, otellerden önce bu yerlerde konaklamayı düşünebilir. Gaziantep Devlet Su İşleri, Gaziantep Defterdarlığı, DHMİ Gaziantep misafirhaneye sahip olan bazı kamu kurumlarıdır.

Yine şehirde Gaziantep Öğretmenevi’nin yanı sıra iki farklı öğretmenevi daha bulunmaktadır ve bu öğretmenevleri de konuk kabul etmektedir. Dolayısıyla şehirde birçok konaklama alternatifi olduğu için, ziyaretçiler hiçbir zaman konaklama noktasında sorun çekmez.

Gaziantep’te Ne Yemeli-İçmeli?

Gaziantep seyahati yapacaklar için en önemli noktalardan bir tanesine geldik çünkü Gaziantep mutfağı sadeceülkemizin değil, dünyanın en zengin mutfaklarından bir tanesi…

Bu şehre sadece meşhur Antep yemeklerini tatmak için bile gelmiş olsanız, çok doğru bir tercih yapmış olursunuz. Bu nedenle bu başlığı çok dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

Ancak şehrin zengin mutfağı elbette bizi bu başlıkta kısıtlıyor. Biz sizlere sadece Gaziantep’in birkaç meşhur yemeğinden bahsedeceğiz. Diğer yemekleri deneyimlemek ve Gaziantep mutfağının bütün yemeklerine hakim olabilmek için yörede çok fazla vakit geçirmeniz gerekir. Gaziantep sayısız lezzetin olduğu bir diyardır. Bölgede kış aylarında tüketilen yoğurtlu patates isimli yemek, hem iç ısıtıcı, hem doyurucu ve hem de çok lezzetli bir yemektir. Kış aylarında Gaziantep’e gittiyseniz yoğurtlu patatesi mutlaka tatmalısınız.

Balcan doğraması olarak da bilinen patlıcan doğrama yemeği ise Antep mutfağının simgelerinden bir tanesi olarak kabul edilir. Patlıcanın bir yemekte alabileceği en lezzetli hali tatmak isteyenler mutlaka bu yemeğintadına bakmalı…

Taze baklava, Ali Nazik gibi yemekler ise yörenin iştahla yenebilecek olan diğer yemekleri arasında bulunuyor. Acı pulbiber ile yapılan muhammara ise mutlaka herkes tarafından bir kere olsun tadılmalı…

Gaziantep’te Nereleri Gezmeli?

Kültür ve sanat bakımından çevrenin en değerli şehri olan Gaziantep, aynı zamanda çok fazla tarihi mirasa sahiptir. Antep’te gezilmesi gereken tarihi yerler ve müzeler oldukça fazladır. Öncelikle şehre uğrayan herkes Gaziantep Kalesi’ne çıkmalı ve şehre buradan bakmalıdır. Bu ufak fakat bir o kadar da görkemli kaleden şehri izlemek herkeste farklı duygulara neden olacaktır.

Gaziantep Camileri

Şehirde Boyacı Camii, Kurtuluş Camii ve Şirvan Camii gibi tarihi camiler bulunmaktadır. Şehrin merkezinde bulunan bu camiler turistlerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır.

Aziz Bedros Kilisesi

Gaziantep camiler dışında, birçok farklı ibadet mekanına da sahiptir ve bu mekanlardan birçoğu tarihi özellikler göstermektedir. Aziz Bedros Kilisesi de tarihi özelliğiyle öne çıkan bir ibadet mekanıdır.

Tarihi Antep Evleri

Gaziantep’in herkes tarafından görülmesi gereken özel yapıları ise tarihi Antep evleridir. Bey Mahallesi’nde bulunan bu evlerin tamamı ülkemizin kültür mirası adına çok önemlidir.

Her gün binlerce turisti ağırlayan Gaziantep’te ziyaret edilmesi gereken daha birçok tarihi yer bulunuyor. Bu yerler, şehir merkezinden itibaren karşınıza çıkmaya başlayacak ve şehrin her yerini adım adım gezseniz bile son bulmayacak. Antep tarihi miraslara ev sahipliği yapması bakımından bu kadar önemli bir kenttir.

Gaziantep’te Nerede Eğlenmeli?

Anadolu’nun ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Antep’in oldukça renkli bir eğlence hayatı vardır ve hatta “Güneydoğunun İstanbul’u” olarak bilinmektedir.

Dedeman Oteli’nin içerisinde bulunan gece kulübü zamanla markalaşarak şehrin eğlence mekanı olmayı başarmıştır. Bu bakımdan Antep’in eğlence hayatının can damarı olarak Deep Night Club kabul edilmektedir.Kulüp sabahın ilk ışıklarına kadar müşterilerine doyumsuz bir eğlence sunmaktadır.

Yine Gaziantep’te Rock müzik sevenler için çok iyi bir alternatif bulunmaktadır. Osmangazi mahallesindeki La Mia Verita isimli mekan Antep’in en ünlü eğlence yerlerinden bir tanesi olup, Rock müzik sevenlerin buluşma yeridir.

İstanbul’un Beyoğlu atmosferini tercih ediyorsanız o zaman Gaziantep’te trafiğe kapalı Gaziler Caddesi’nı mutlaka görmelisiniz.

Şüphesiz Gaziantep’te yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil, ancak farklı bir ortamı keşfetmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden kendinizi kısa bir Gaziantep seyahatiyle şımartmanızı öneririz. Kendiniz için ucuz Gaziantep uçak bileti ve konaklama fırsatı yakaladıktan sonra geriye sadece Gaziantep’in doyasıya tadınıçıkarmak kalıyor. Şimdiden rahat uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!