Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

En Ucuz Iğdır Uçak Biletleri

Türkiye'nin en doğusundaki il olan Iğdır, Ermenistan ve Azerbaycan'a komşu bir şehirdir. Kara yolu ile özellikle batı bölgelerinde ulaşmak çok uzun sürdüğü için genellikle hava yolu ulaşımı kullanılır. Iğdır'a Iğdır Uçak Bileti alarak en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Iğdır'a hava yolu ile ulaşım Iğdır Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. 13 Temmuz 2012'de açılan havalimanının şehir merkezine uzaklığı 16 km'dir. Şimdilik sadece iç hat uçuşlarına hizmet ediyor. Iğdır Havalimanına en uygun ulaşım için Iğdır Uçak Bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Iğdır Doğu Anadolu şehri olmasına rağmen iklimi diğer şehirlere göre daha yumuşaktır. Şehrin başlıca geçim kaynağı tarımdır. Aras Nehri'nden yapılan sulamanın da faydası büyüktür. Ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında Meteor Çukuru geliyor. Çukur, 1892 yılında bir gök taşının düşmesi sonucunda oluşmuş ve dünyanın en büyük ikinci gök taşı çukurudur.

Tuz Mağaraları ve Karakale Harabeleri ziyaret edilmesi gereken diğer önemler yerlerdir. Solunum hastalarına iyi geldiği bilinen bu mağaralar Türkiye'nin 100 yıllık tuz ihtiyacını sağlayacak durumdadır.

3 ilçesi ve 77 bin nüfusu bulunan Iğdır'a ulaşım için Iğdır Uçak Bileti seçeneklerinden size en uygun olanını seçebilirsiniz.

 

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!