Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

En Ucuz Kocaeli Uçak Biletleri

Coğrafi olarak İstanbul'a yakınlığı ile bilinen Kocaeli, Marmara Bölgesi'nde tarihle iç içe yaşama imkanı sunuyor. Tarih boyunca İngiliz ve Yunan himayesinde de olan Kocaeli, 1921 yılında Türk toprakları arasında katılmış ve bir daha çıkmamıştır.

İzmit, Kocaeli'nin en gelişmiş ilçesi olarak dikkat çekiyor. Bölgede sanayi fazlasıyla gelişmiş olup, Marmara'nın en önemli sanayi bölgesi haline gelmiştir. Birçok önemli markanın bölgede fabrikalarının bulunması da bunu açıklar nitelikte!

Bununla birlikte sayısız turistik bölgeye de sahip Kocaeli, İstanbul ve çevresinden başta olmak üzere birçok yerde yerli turistleri ağırlıyor.

Kış döneminde Kartepe, yaz ve bahar dönemlerinde de Maşukiye ve Şerindere en önemli turistik bölgeler olarak dikkat çekiyor. Özellikle Kartepe, kış turizmi denince akla gelen önemli bölgeler arasında! Marmara bölgesinin kayak merkezi olan Kartepe, İstanbul'a sadece 1 saat uzaklıkta!

Bölgede bulunan Kocaeli Üniversitesi ile de genç nüfusun oldukça arttığı İzmit, alternatif eğlence mekanlarına da evsahipliği yapıyor.

Marmara Bölgesi'nin gelişen yüzü İzmit, küçük bir hafta sonu tatili için ideal!

 

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!