Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Münih Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

munih ucak bileti

 

Almanya'nın Bavyera eyaletinin başkenti olan Münih, aynı zamanda Almanya'nın 3.büyük kentidir. Nüfus yoğunluğu nedeni ile Avrupa'nın da en büyük 12.şehri olması, yaşam standartlarının yüksek düzeyde olduğunu kanıtlamaktadır. Almanya'nın en önemli kültür, teknoloji, sanat ve turizm kenti olan Münih, her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Ayrıca Münih, 2015 Yaşam Kalitesi anketinde Dünya'da 4. seçilmiştir.

1806 yılında Bavyera Krallığına başkentlik yaptığı için, tarihsel anlamda da büyük önem taşımaktadır. Geçmiş dönemlerde tuz ticaretinin yolunu değiştirmek amacı ile 3. Heinrich tarafından Bavyera Alplerinin kuzeyinde Isar Nehri kıyısında kurulmuştur. Yaşam kalitesi ile bilinen Münih, en parlak dönemini 17. yüzyılda prens 1. Maximillian ile yaşamış ve Wittelsbach ailesi tarafından sürekli olarak zenginleştirilmiştir. Şehirde resmi dil Almanca olup, kullanılan para birimi ise Euro’dur.

Münih'e Ne Zaman Gitmeli?

Okyanus iklimin hakim olduğu şehirde yaz aylarında en fazla 18 derece sıcaklık görülmektedir.  Kış aylarında yaşanan aşırı soğuk hava nedeni ile sıcaklık sıfırın altında seyretmektedir. Bu sebeple Münih gezisi için en uygun dönem Mayıs-Eylül ayları arasındadır. 


Münih'e Nasıl Gitmeli?

Münih’e Türkiye’den direkt uçak bileti bulmak mümkündür. Münih’e uçak bileti almak için birçok havayolu seçeneği bulunuyor. İstanbul – Münih direkt uçuşunuzu Atatürk Havalimanı’ndan Türk Hava Yolları (THY) ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise yine Türk Hava Yolları (THY), Pegasus ve Air Berlin ile gerçekleştirebilirsiniz.

KLM, British Airways, Aegean Airline ve Air France ile aktarmalı yapabileceğiniz pek çok tarifeli sefer bulunmaktadır. Bütçenize en uygun Münih uçak biletini sitemizin kolay ara yüzü sayesinde rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Münih Hava Limanı, şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır. Hava limanından kalkan banliyö trenleri ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Münih'te Nerede Kalmalı?

Şehirde birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Turistik seyahatleriniz için en uygun konaklama bölgesi Marianplatz Meydanı olacaktır. Şehir merkezinde bütçenize uygun otelleri kolaylıkla bulabilmeniz mümkün. Münih'te ki en lüks otellerden biri Hilton Münich Hotel'dir. Tercihinizi daha hesaplı konaklamalardan yana yapmak isterseniz eğer kamp alanları, hosteller ve kiralık dairelerden yararlanabilirsiniz. Uygun oteller arasında Flemings Hotel ve Seehotel Leoni'yi tavsiye edebiliriz. Ayrıca tatil öncesinde kolayyolculuk.com adresini ziyaret ederek, erken rezervasyon indirimleri ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Münih'te Ne Yemeli-İçmeli?

Münih restoranlarının menüsünde genellikle dana ve domuz eti ile yapılan yemekler bulunur. Blau olarak bilinen alabalık da halkın sıkça tükettiği lezzetler arasındadır. Ayrıca Alman mutfağının vazgeçilmez schmankerl olarak bilinen sosisleri, pretzel olarak bilinen tuzlu çörekleri ve auflauf olarak bilinen güveç tarzı lezzetlerini mutlaka tatmanızı öneririz.

Şehrin en popüler mekanları şöyledir; Thalassa, Vinpasa, Broeding, Opajita ve Mimma E Co.


Münih'te Nereleri Gezmeli ?

Öncelikle Münih'te trafik sorununun olmadığını belirtelim. Bir metropol olmasına rağmen kolay ve hızlı bir trafiği vardır ve toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir. Metro, tramvay, otobüs, taksi ve bisiklet ile ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma araçları için kullanacağınız biletleri duraklarda bulunan otomatlardan temin edebilirsiniz. Bilet ücretleri gidilecek mesafeye göre değişmektedir. Alışveriş yapmak isteyenler için en uygun bölgeler Maximillianstrabe, Neuhauserstrabe, Residenzstrabe ve Kaufingerstrabe'dir. Bu bölgelerde birçok butik ve mağazalara rastlayabilirsiniz. Bütçenize uygun istediğiniz ürün çeşidini bulabileceğiniz bölge, alışveriş tutkunlarının sıkça ziyaret ettiği bir yerdir. Hediyelik eşya seçimlerinizi Nymphenburg porselenleri, Alman teleskopları ve ilginç gözlüklerden yana kullanabilirsiniz.

Bavyera kültürüne sahip rokoko ve gotik mimarisi tarzı ile Dünyaca üne sahip olan Münih'te görmeniz gereken bir çok turistik mekan vardır.

Meryem Ana Meydanı
Adını meydanda bulunan Meryem Ana Sütunundan almış olan meydan, cafe, restoran ve bahçeleri ile bilinmektedir. Münih’in en kalabalık olan bölgesidir. Şehrin vebadan kurtulması üzerine 1. Maximilian tarafından yapılmıştır. Geçmiş dönemlerde buğday pazarı ve düello meydanı olarak kullanıldığı bilinmektedir. Meydanın diğer bir tarafında ise havuz üzerine kurulmuş Fischbrunnen anıtı yer alıyor. Eski tarihlerde kasaplarda çıraklıktan ustalığa geçiş yapanların buradaki havuza atlayarak kutlama yaptıkları söyleniyor. Şimdilerde ise bu gelenek Oktoberfest katılımcıları ile devam etmektedir.

Isartor Kapısı
Ortaçağ döneminden günümüze kadar ulaşmış, şehrin üç ana kapısından biridir. Yapı, gotik tarzda inşa edilmiştir. Isartorplatz meydanında yer alan Isartor Kapısı, Isar Nehri yakınında olduğu için ve tor kelimesi Almancada kapı anlamına geldiği için bu ismi almıştır. Muhteşem mimarisi ile görülmeye değer eserlerden birisidir.

Bavyera Ulusal Müzesi
Görkemli bir binanın içerisine konumlanmış olan Bavyera Ulusal Müzesi; günümüze ulaşamadan yok olmuş kilise ve manastırlara ait gotik taşları, heykel ve tablo sergisinden oluşmaktadır. Büyük bir koleksiyona ev sahipliği yapan müze pazartesi günleri kapalıdır. 10:00 ile 17:00 arasında ziyaretçilerine açık olan müzeye girişler ücretlidir.

BMW Müzesi
Bavyera Motor Fabrikaları Müzesi olarak da bilinmektedir. Modern mimarinin en önemli örneklerinden biri olan müze içerisinde BMW'nin geçmişten günümüze kadar gelen tüm eserlerini görebilmeniz mümkündür. Müze, 1972 yılında ziyarete açılmıştır. Pazartesi günleri hariç haftanın her günü hizmet veren müzeye girişler ücretlidir.

Alman Müzesi
Şehrin ve Dünya'nın en büyük bilim ve teknolojisi müzesidir. Müzede 50'den fazla bilim ve teknoloji dalına ait yaklaşık 28.000 adet ürün yer almaktadır. Her yıl 2 milyondan fazla turist ağırladığı için Münih'in en çok ziyaret edilen müzesidir. Eğlenceli ve dikkat çekici bir tasarıma sahip olan Alman Müzesi, haftanın her günü 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaretçilerine açıktır.

Nymphenburg Sarayı
Bavyera'nın eski kralı Wittelsbach ailesinin yazlık sarayıdır. 1675 yılında yaptırılan saray, barok tarzı mimarisi ile ihtişamlı ve bir o kadar etkileyicidir. Şimdilerde Wittelsbach ailesine ait kişisel eşyaların sergilendiği bir mekana dönüştürülmüştür. Sarayın bahçesinde ki havuzlar ve değişik yapılar ile unutulmayacak bir deneyim yaşamanız mümkündür.

Yeni Belediye Binası
Münih'in sıkça ziyaret edilen bir yapısıdır. 1908 yılında gotik tarzda inşa edilen bina, mimar Georg Von tarafından tasarlanmıştır. Binanın cephesinde prensler, krallar, azizler ve halk kahramanlarının heykelleri bulunmaktadır. Neues Rathaus, günümüzde belediye binası olarak kullanılmaktadır. Yerden yüksekliği 80 metre olan kulesinden Münih sokaklarını seyredebilirsiniz.

Meryem Ana Kilisesi
İçerisinde Bavyera Kralı Ludwig'in altın mezarı ve birçok hazinesinin barındığı kilise, mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır. 15. yüzyılda gotik tarzı ile inşa edilmiştir. İhtişamlı kubbeleri ile bilinen kilise, aynı zamanda Münih'in de simgesidir.

Aziz Peter Kilisesi
Marienplatz Meydanının olduğu bölgede bulunmaktadır. 12. yüzyılda Romenesk stili ile inşa edilmiş olan kilise, Münih'in en eski yapılarından biridir. 1327 yangınından sonra gotik tarza çevrilmiştir.

Alte Pinakothek
Dünyanın en prestijli sanat müzesi olarak bilinmektedir. Münih gezinizde mutlaka görmeniz gereken eserler arasında bulunuyor. Kunstareal olarak da bilinen sanat bölgesinde ki müzelerden biridir. İçerisinde, 15. yüzyıldan 18.yüzyıla kadar olan sayısız tablo koleksiyonu barındırmaktadır. En önemli eserler arasında Leonardo Da Vinci'nin Madonna ve Çocuk İsa, Giotto'nun ise Son yemek ve Çarmıha Geriliş tabloları vardır. Yoğun ilgi gören Alte Pinakothek, pazartesi günleri hariç haftanın her günü ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Aynı bölgede bulunan Pinakothek Der Moderne ve Neue Pinakothek sanat müzelerini de gezebilir, önemli isimlerin çarpıcı eserlerini ve heykellerini inceleyebilirsiniz.
 
Residenz

112 oda, 6 salon ve 4 galeriden oluşan Residenz, Bavyera hükümdarları Wittelsbach ailesinin eski Kraliyet Sarayıdır. 14. yüzyıl sonunda inşa edilen yapı, aynı zamanda ülkenin de en büyük kraliyet sarayı olma özelliğine sahiptir.


Münih'te Nerede Eğlenmeli?

Münih, yaşam kalitesinin yüksek olduğu gibi eğlence kalitesi de yüksek bir şehirdir. Maximillianstrabe bölgesinde birçok gece klübü, bar, pub, disco gibi eğlence merkezleri bulabilirsiniz. Gece hayatının vazgeçilmez içeceklerinden olan bira, Münih bölgesinde iyi ve daha iyi bira olarak adlandırılır. Şehrin kaliteli mekanları arasında 089, Klangwelt, Labor Bar, Milla, Schumann's, Zest ve Ksar Club bulunuyor. 

Kültür, teknoloji, sanat ve turizm kenti Münih uçak biletlerimize göz atmanızı, kendinize ve sevdiklerinize keyifli bir tatil planlamanızı öneririz.

Şimdiden iyi uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!