Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Seattle Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Seattle Uçak Bileti

Seattle, Microsoft ve Starbucks’ın kurulduğu şehirdir. Aynı zamanda Amerika’ya bağlı Washington eyaletinin King Kontluğu’na bağlıdır. Konumu bakımından Amerika’nın kuzey batısında yer almaktadır. Nüfus oranı yaklaşık olarak 3.900.000’dir. Seattle, yoğun bir müzik kültürüne sahiptir. Nirvana gibi ünlü müzik gruplarından biri de yine bu şehirde ortaya çıkmıştır.

Şehir, ekonomik gelirini bilişim ve hizmet sektöründen kazanmaktadır. Altın hücumu döneminde, Amerika’nın sınıra en yakın şehri olduğu için her anlamda gelişmiş bir şehirdir. Resmi dili Amerikan İngilizcesi olan şehirde, para birimi olarak ABD Doları kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 10 şehrinden biri olan Seattle, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Seattle, aynı zamanda ‘Zümrüt Şehir’ olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi ise, şehrin bir kısmında kar yağarken diğer kısmında yemyeşil ağaçların olmasıdır.

Seattle’a Ne Zaman Gitmeli?

Yaz dönemi hariç her mevsimde yağış alan bir şehirdir. Kış aylarında hava sıcaklığı ortalama 5 dereceye kadar düşerken, yaz aylarında ise ortalama 20 dereceye kadar çıkabilir. Kış aylarında kar yağışı Seattle’ı etkisi altına alırken beyazın ve yeşilin ortaya çıkardığı eşsiz manzaraları görebilirsiniz. Seattle tatili için en uygun dönem Mayıs ve Eylül ayları arasındadır.

Seattle’a Nasıl Gitmeli?

Türkiye’den Seattle Hava Limanı'na direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Bu sebeple British Airways ile Londra, Türk Hava Yolları ile Chicago, Washington veya San Francisco ya da Lufthansa AG ile Fraankfurt aktarmalı uçuş yaparak Seattle'a ulaşmanız mümkündür. Aktarmalı uçuşlar bekleme sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Sitemiz üzerinden en kısa İstanbul-Seattle uçuşunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Havayolu şirketlerinin yıl boyunca belli dönemlerde yaptıkları kampanyalardan faydalanarak, ulaşım masraflarınızı düşürebilirsiniz. Bu kampanyalardan haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.Özellikle Türk Hava Yolları’ndan alacaksanız biletinizi en az iki ay önce almak, sizin için en hesaplı Seattle uçak biletine sahip olmak demektir.

Seattle’da Nerede Kalmalı?

Seattle lokasyonunda bir çok otel seçeneği mevcuttur. Bunlar arasında en ünlü ve ilginç olan oteller Northern Star Apartment ve Axis By Aboda’dır. Lüx otellerde konaklama yapmak isteyenler Spring Hill Suites, Hotel Andra,The Arctic Club, Hyatt At Olive’yi tercih edebilir. Şehir merkezinde konaklamak isteyenler için daha ekonomik oteller ise Quality Inn ve Post Alley Court olabilir. Tercihinizi sadece ekonomik olan otellerden yana kullanmak isterseniz eğer; Marco Polo Motel, Panama Hotel, Seattle Pasific Hotel ve Trevelodge Seattle Hotel’i önerebiliriz.

Seattle’da Ne Yemeli-İçmeli?

Seattle’da balıkçılık çok geliştiği için deniz ürünleri sıkça tüketilen yiyecekler arasındadır. Midye, karides, kalamar, levrek ve yengeç en çok tercih edilen deniz ürünleridir. Çeşitli soslarla hazırlanan balık ürünleri, damak tadınıza hitap eden yiyeceklerdendir. Ayrıca ekonomik olarak gelişmiş ve büyük bir şehir olan Seattle’da, Dünya Mutfaklarından birçok restoran bulabilirsiniz. Amerikan mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında olan patates, fast food ve et ürünlerini tercih etmek isteyenler için en iyi restoran bölgesi Union ve Pike caddeleri arasındadır.

Seaatle’ın ünlü restoranlarından olan Le Panier, Canlis Restoran, Tilikum Place Cafe ve Pike Place Chowder’i tavsiye edebiliriz.

Seattle’da Nereleri Gezmeli?

Seattle’ın şehir içi ulaşımında monoray, otobüs ve tren kullanılmaktadır. Tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan kart ‘Orca Kart’tır. Kullanım bazlı satın alabileceğiniz kartlar, bindiğiniz taşıma araçlarına göre ücret farklılığı göstermektedir. Alışveriş yapmak isteyenler için şehrin ünlü ve kaliteli noktaları Pike Place Pazarı, Westlake Center, Nortgate Mall’dır. Bu alışveriş merkezlerinden ya da içerisinde bulunan açık ve kapalı pazarlardan hediyelik eşya, gıda, el sanatları, yöresel kıyafetler gibi daha birçok şey satın alabilirsiniz. Ayrıca alışveriş merkezleri, dünyaca ünlü markaları da içinde barındırmaktadır.

Pike Place Pazarı

En çok ziyaret edilen Pazar olmasının yanı sıra, ABD’nin de en eski çiftçilik ve gıda pazarıdır. Kapalı ve açık Pazar alanları ile hizmet veren Pike Pazarı, 1906 yılında kurulmuştur.

Seattle Akvaryum

Deniz yaşamı konusunda birçok bilgi edinebileceğiniz Seattle Akvaryumu, etkileşimli gösterileriyle de ziyaretçilerinin ilgisini çekmektedir. 12.000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. 1970’li yıllarda Pier 59 İskelesinin üzerinde kurulmuştur. Haftanın her günü sabah 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaretçilerine açıktır.

Union Gölü

Üzerinde yüzen evlerin bulunduğu Union Gölü, yaklaşık 12.000 yıl önce buzul erozyonu ile oyulan bir bölgede oluşmuştur. Eski dönemlerde Kızılderililerin yaşadığı göl kenarı, günümüzde bir çok su sporu tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır. Su küreği, yelkenciler ve su kayakçıları Union Gölü’ne yoğun bir ilgi göstermektedir. Göl, aynı zamanda Washington boğazıyla bağlantılıdır ve şehir merkezinin tam ortasında bulunmaktadır.

Burke Müzesi

Kuzey Amerika’nın en büyük doğal tarih müzelerindendir. İçerisinde yaklaşık 20.000 yıllık kedi fosillerinden kuş kanatlarına kadar bir çok koleksiyona sahiptir. İçerisinde biyoloji, antropoloji ve jeoloji dalında binlerce eser bulunan Burke Müzesi, en çok ziyaretçi alan bölgelerden biridir. Saat 10:00 ile 17:00 saatleri arasında açık olan müze, mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Victor Steinbrueck Parkı

Eskiden tophane binasının olduğu alan daha sonra binanın yıkılması ile park haline dönüştürülmüştür. Rıhtımlar ve şehir merkezinin olduğu güzel bir manzara sunan Vitos Steinbrueck Parkı, sık sık gösteri ve mitinglere de ev sahipliği yapmaktadır.

Pioneer Meydanı

Seattle’ın en eski mahallelerinden biridir. Geçmiş dönemlerde Seattle’a ilk yerleşen yerliler tarafından yapılmış olan ahşap yapılar bulunmaktadır. Önceleri tamamı ahşaptan yapılma olan binalar, Seattle yangınında yanmıştı. Yerine betondan binalar yapılan Pioneer Meydanı’nda ahşap ve beton karışı bir çok yapıya rastlayabilirsiniz.

Jimi Hendrix Heykeli

Broadway ve Pine caddelerinin kesiştiği noktada bulunan Jimi Hendrix Heykeli, 1960’lı yıllarda Seattle’ın yetiştirdiği bir müzik dehası olan Jimi Hendrix anısına yapılmıştır. Jimi Hendrix, aynı zaman da Seattle’ın ‘en sevdiği oğlu’ olarak bilinmektedir. Yüzyılın müzisyenleri arasında olan Jimi’nin heykelini görmek isteyenler, sık sık ziyaret ederek çiçek ve mumlar bırakarak sevgi gösterilerinde bulunmaktadırlar.

Fremont Roketi

Fremont mahallesinde bulunan bir heykeldir ve roket şeklinde ki ilginç tasarımı ile dikkat çekmektedir. Heykelin önün zaman zaman Fremont Fuarı düzenlenmektedir. Canlı müzik ve alkollü içecekler eşliğinde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Seattle’da Nerede Eğlenilir?

Seattle, her anlamda zengin bir şehir olduğu gibi gece hayatı konusunda da zengin bir şehirdir. Tarzınıza ve bütçenize uygun birçok gece kulübü veya bar bulabilirsiniz. Bu mekanların fiyatları da kalitesine göre değişmektedir.

Uygun eğlence merkezlerinde eğlenmek isteyenler Capiton Hill Bölgesinde ki barları tercih edebilir. Lüx mekanların fiyatları da kalitesi ile aynı oranda artmaktadır. Lüx mekanlarda eğlenmek isteyen ise Union ve Pike bölgelerinde ki gece kulübü veya barları tercih edebilirler. Capiton Hill bölgesinde ki eğlence merkezlerinde ki biranın ortalama ücreti 6,7 dolar civarındayken, Union ve Pike bölgesinde 15 dolara kadar çıkmaktadır.

Seattle gece hayatının ünlü eğlence merkezleri The Pink Door, Keys On Main, The Tasting Room ve Bathtub Gın And Co’dur.

Yaz dönemlerinde Seattle tatili düşünenler için festival zamanlarını da hatırlatmakta fayda var.Her yıl haziran ayında başlayan Chinatown (Uluslararası Dünya Yaz Günü) festivaline ücretsiz olarak katılabilirsiniz.Ayrıca Eylül ayında Decibel Festivaline katılarak, güzel bir müzik şöleni yaşayabilirsiniz.

Tatiliniz için ucuz Seatlle uçak biletinizi satın aldıktan sonra hesaplı konaklama rezervasyonunuzu da yaptırdıysanız, yolun zor kısmını geçtiniz demektir. Bundan sonra size sadece unutulmaz bir tatilin keyfini çıkarmak kalıyor.

Şimdiden iyi uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!