Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Londra Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Londra Uçak Bileti

Hem İngiltere’nin hem de İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ve İngiltere’den oluşan ve üzerinde güneş batmayan Birleşik Krallık’ın da başkenti Londra için derler ki “Londra’da sonbahar senenin en son ve en güzel gülüşüdür”.

Londra’nın dünyaca ünlü turistik yerlerini, şehir kültürünü,  meşhur tiyatrolarını ve tabi ki renkli gece hayatını görmek istiyorsanız diğer Avrupa şehirlerinde yaptığınız ağır tempolu gezilerin yerini yoğun tempolu bir geziye bıraktığını bilmeniz gerekir.

Uluslararası önem taşıması sebebiyle korunmaya değer bulunmuş ve “Dünya Mirası” statüsü tanınmış 4 yapı Londra’nın bünyesinde bulunmaktadır. Bunlar, The Palace of Westminster, Westminster Manastır Kilisesi, Londra Kulesi: Kew Gardens ve St Margaret Church’tür.

Londra'ya Ne Zaman Gitmeli?

Nemli deniz ikliminin hakim olduğu Londra’da yazları serin kışları ılık geçer. Londra tutkunları için ideal seyahat dönemi budur diyebileceğimiz bir dönem yoktur bir başka ifadeyle Londra’yı sevecekseniz kapalı havasıyla ve yağmuruyla sevmeniz gerekir. Şayet tatil planınızı yaz dönemi için yaptıysanız bile valizinizde serin ve yağmurlu havaya uygun kıyafetler olmalı.

Şunu da belirtmek gerekir ki, festival tutkunları için yaz ayları ideal dönemdir ancak bununla beraber fiyatların da tavan dönem olduğunu unutmamak gerekir.

Londra'ya Nasıl Gitmeli?   

Hava sahası açısından dünyanın en işlek kentlerinden biri olan Londra’ya yılın her dönemi ucuz uçak bileti bulabilmek mümkün. Hele belirli dönemlerde hava yollarının ucuz Londra uçak bileti kampanyalarını takip ederseniz tek yön bilet fiyatına gidiş-dönüş bilet alabilme imkanı yakalamanız mümkün oluyor.

Türk Hava Yolları ile uçmayı düşünüyorsanız Heathrow ve Gatwick’ten bir tanesini tercih edebiliyorsunuz. Pegasus Hava Yollarını tercih edecekseniz varış limanınızı Gatwick ya da Stansted olarak belirlemeniz gerekiyor. Londra uçak biletinizde çıkışnoktanız İstanbul ise şanslısınız Londra’ya direkt uçuş imkanınız var demektir. İzmir veya Ankara gibi büyük şehirlerden uçacaksanız aktarmalı uçmak mümkün ancak merak etmeyin aktarma için beklemeniz gereken süre çok uzun olmayacak. Tercih ettiğiniz hava alanına göre direkt Londra uçuşları 4-4,5 saat arası sürmektedir.

Londra'da Nerede Kalmalı?

Şüphesiz turist olarak gittiğiniz bir şehirde konaklama ve ulaşıma yakınlık en önemli unsurlardan biridir. Bölgelerle (zone) ayrılmış bir yapıya sahip olan Londra’da da bulunduğunuz bölgenin metroya yakınlığı, gezilebilecek yerlere yakınlığı ve tabi ki güvenliği direkt olarak konaklama ve ulaşım ücretlerine yansıyor.Zone 1’de konaklama ve ulaşım bütçesi bir hayli yüksektir ancak güvenlik açısından değerlendirildiğinde Londra’nın yabancısı iseniz Zone 3’ten ötede bir konaklama tercihi yapmamanızı öneririz.

Londra'da Ne Yemeli-İçmeli?

Kızarmış balık ve patatesi ile bilinen Londra’nın aynı zamanda bir sandviç cenneti olduğunu bilmenizde fayda var. Subway ve Pret a Manger sandviç zinciriyle hemen hemen her köşe başında karşılaşabilirsiniz. Dünya mutfaklarını tercih edenler için İtalyan, Fransız, Hint ve de Türk mutfağını deneyimleyebileceğiniz pek çok kafe ve restoran olduğunu da hatırlatalım.

Ayrıca Londra’da yeme-içme konusunda ödül almış pek çok lüks restoranın bulunduğunu ve bazı restoranlarda takım elbise giymek gibi kıyafet zorunluluğu olduğunu unutmayın.

Londra'da Nereleri Gezmeli?

Londra tarihi dokusuyla kendine hayran bıraktıran özel bir Avrupa şehri unvanını sonuna kadar hak ediyor.Gezilecek, görülecek yapıların çokluğu sebebiyle Londra seyahatiniz emin olun son derece yoğun geçecektir.

London Eye

135 metre yüksekliğe sahip Avrupa’nın en büyük dönme dolabından Londra manzarasına kademe kademe bakmayane dersiniz? Yaklaşık 40 dakika sürecek bu keyif için uzun kuyruklarda bilet beklemek istemiyorsanız biletinizi internet üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz.

Madame Tussaud’s Müzesi

Aklınıza gelebilecek tüm dünya liderlerinin, sanatçılarının, sporcularının balmumu heykellerinin bulunduğu müzede Atatürk’ün heykelini de görebilirsiniz. Ayrıca hoşlananlar için bu heykellerin yanı sıra bir de korku tüneli var.

Big Ben

Dünyanın ikinci büyük saat kulesi olan Big Ben, Londra’nın tarihi dokusunu iliklerinize kadar hissedebileceğini bir yapıdır. Kulenin sadece İngiliz vatandaşlarına açık olup, turistlere kapalı olması sebebiyle neyazık ki sadece önünde fotoğraf çektirmeniz mümkün.

Buckingham Sarayı

Kraliyet ailesinin hem ev hem de ofis olarak kullandığı ve 775 tane odanın bulunduğu Buckingham Sarayı’nı görmek istiyorsanız, Kraliyet ailesinin Windsor Sarayı’nda olduğu dönemde yapılan iç mekan gezilerine mutlaka katılmalısınız. Sarayın bahçesinde her gün saat 11:00 civarında yapılan asker değişim törenlerini izlemek hoşunuza gidebilir.

Hyde Park

Şehrin göbeğinde, içinde kendi gölü bulunan, dileyen herkesin yürüyüş yapabildiği, bisiklete binebildiği 250 hektarlık kocaman bir park hayal edin. Şehrin hemen hemen her noktasından rahatlıkla kiralayacağınız bisikletle Hyde Park turu yapacaksanız bazı bölgelerinde bisikletin yasak olduğunu bilmeniz gerekir. Kiraladığınız bisikletleri kiralama noktasına teslim etme zorunluluğunuz olmadığını da bir kenara not edebilirsiniz. Ayrıca trafiğin soldan aktığını da unutmayın.

British Museum

Londra’ya gelmişken pek çok medeniyete ait arkeolojik eserlerin sergilendiği ve 94 galeriden oluşan British Museum’u gezmeden olmaz. Mısır, Yunan ve Orta Doğu’dan da eserlerin sergilendiği bu müzeyi gezmek için tam gün ayırmanız gerekebilir. Hemen hatırlatalım haftanın her günü açık olan bu müze ziyaretçilere ücretsizdir.

Westminster Abbey

Unesco’nun dünya mirasları arasında yer alan bu tarihi yapıda Kraliyet ailesinin taç giyme törenleri ve defin törenleri yapılmaktadır. Hafta içi her gün ziyaretçilere açık olan müzede pek çok ünlü İngiliz’e ait anıt ve mezarları görebilirsiniz.

Thames Nehri

Londra’ya geldiyseniz Thames Nehri’nde bir tekne turu yapmadan olmaz. Thames Nehri kıyısındaki tarihi köprü ve binaları görebileceğiniz bu turlar sayesinde Londra’nın ayrıcalıklı manzarasını seyredebilme fırsatıyakalayacaksınız.

Londra'da Nerede Eğlenmeli?

Eğlence hayatının nabzını tutan ilk on şehirden bir olan Londra’da gece hayatındaki tercihlerinize göre bir eğlence mekanı bulmakta asla zorlanmazsınız. Sakin bir gece hayatı tercih ediyorsanız o zaman sizin için doğru adres gündüz açılıp genelde gece yarısına kalmadan kapanan publardır. Ama gece hayatında harekettenve eğlenceden yana iseniz o zaman doğru adres, Fabric, Pacha ve KOKO gibi Avrupa’nın en kaliteli djleri eşliğinde eğlenebileceğiniz onlarca gece kulübünün bulunduğu Soho olacaktır. Ancak bu kulüplerin önünde metrelerce kuyruk olduğunu ve sıra size geldiğinde de içeri girmenizin garanti olmadığını belirtelim.

Bu kulüplerden birine girmeyi başardıysanız eğlencenin sabah doğru bittiğini ve metro ulaşımının gece 01:00’de son bulduğunu dolayısıyla otele ulaşım için ya taksi ya da ‘Night Bus’ isimli otobüsleri kullanabileceğinizi bir kenara not edin.

Ucuz Londra uçak bileti fırsatı yakaladıktan sonra geriye sadece Londra’nın tadını çıkarmak kalıyor.

Şimdiden keyifli uçuşlar ve tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!