Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz
THY/

Pegasus Havayolları Hakkında
Türkiye’de sivil havacılık sektörüne taze kan getiren ve hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus Hava Yolları, Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle 1990 yılında İstanbul'da kuruldu. İlk uçuşunu kurulduğu yıl gerçekleştiren Pegasus, asıl büyük atılımını 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınmasıyla gerçekleştirmiştir. Düşük maliyet ve ucuz bilet prensibiyle Kasım 2005’te iç hat seferlerine başlayarak, Türkiye’nin 4.tarifeli havayolu unvanını kazanmıştır.

2005’ten günümüze kadar bu prensipler doğrultusunda hizmet veren Pegasus Hava Yolları, bugün yolcularına genç filosu, zamanında kalkış ayrıcalığı ile uygun fiyatlı hava yolu ulaşımını da sunmaktadır.

2005 yılında yurt içinde 6 noktayla başladığı uçuş ağını bugün 33 yurt içi, 69 yurt dışı olmak üzere 40 ülke, 102 noktaya çıkararak Türkiye’nin yükselen yıldızı olmuştur. 18 Aralık 2012 tarihinde Airbus firması ile imzaladığı anlaşmaya göre 12 miyar USD değerinde toplam 100 Airbus A320neo ve A321neo tipi yeni uçak siparişi vererek filosunu büyütme yönünde adım atan Pegasus Hava Yolları, bu siparişle Türk Sivil Havacılık tarihinde tek seferde verilmiş en büyük siparişe de imza atmıştır.

Filosundaki büyüme hedefleri doğrultusunda 2005 yılında 700 kişilik bir ekiple yola çıkan Pegasus ailesi bugün yaklaşık 4000 kişilik dev bir ekibe dönüşmüştür.

Pegasus Hava Yolları, Official Airline Guide (OAG) değerlendirmeleri sonucunda 2011,2012 ve 2013 yıllarında koltuk kapasitesi açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak seçilmiştir.

Paylarının yüzde 34,5’lik kısmını halka arz eden ve Türkiye’de borsaya kote olan ilk özel havayoludur olan Pegasus Hava Yolları, hem düşük maliyetli biletleri, hem zamanında kalkışları, hem de emniyetli ve keyifli uçuşları sayesinde bir adım önde giden Pegasus Hava Yolları ile seyahat ayrıcalığından faydalanmak için Kolayyolculuk.com’u ziyaret etmenizi ve uygun bilet fiyatlarını incelemeden bir karar vermemenizi öneririz.
Pegasus Hava Yolları İç Hatlar
İstanbul, Adana, İzmir ve Ankara başta olmak üzere yurt içinde pek çok noktaya yapacağınız uçuşlarda Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli sefer saatlerini inceleyebilir ve en kolay yoldan biletinize ulaşarak, sitemiz üzerinden bilet rezervasyonu yapabilir ya da kolay ödeme seçenekleri ile biletinizi satın alabilirisiniz.
Pegasus Hava Yolları Dış Hatlar
Dış hat uçuşlarda sunduğu ekonomik fiyatlar ve dönemsel olarak düzenlediği kampanyalar sayesinde Amsterdam, Berlin, Londra, Budapeşte ve Dubai başta olmak üzere pek çok yurt dışı uçuş noktasında hizmet veren Pegasus Hava Yolları, gelecek yıllarda kıtalararası seyahatleri büyüm hedefleri arasında tutaktadır. Dış hat uçuşları arasından dilediğiniz uçuşlara ait inceleyebilir, uçak biletinize en kolay yoldan ulaşarak, üzerinden rezervasyonunuzu yapabilir ya da satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!