Kolayyolculuk loading
Lütfen bekleyiniz
En Ucuz Uçak Biletini Buldunuz

Antalya Uçak Bileti ve Seyahat Rehberi

Antalya Uçak Bileti

Bergama Kralı II. Attalos ‘un “Gidin, bana bu yeryüzü üzerinde öyle bir yer bulun ki, bütün kralların, bütün hükümdarların gözü kalsın. Öyle bir yer bulun ki, hiç kimse gözünü oradan ayıramasın. Gidin bana yeryüzünün cennetini bulun.” buyruğuna en uygun yerde kurulan Antalya’da, siz de cennetin kapılarını aralamak ve unutamayacağınız bir tatil yaşamak istemez misiniz?

Anadolu’nın en bereketli coğrafyasında kurulmuş Antalya size,  ince kumlu upuzun plajlarının, palmiyelerinin, mavi bayraklı denizinin, eşsiz portakal bahçelerinin ve tarihi zenginliklerinin büyüsüne kapılacağınız bir tatil vadediyor.

Antalya'ya Ne Zaman Gitmeli?

Deniz, güneş, kum ve tarihi güzelliklerin sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya’ya hangi mevsim giderseniz gidin ayrı bir zevk alırsınız.  Kışların ılıman ve yağışlı, yazların ise sıcak ve kurak geçtiği bölgede turizm dört mevsime yayılmıştır. Dolayısıyla aynı mevsimde hem denize girip hem kayak yapabilmek sizi şaşırtmamalı. Şüphesiz yaz mevsimi turizm açısından bölgenin zirve yaptığı dönemdir. İşten güçten, koşuşturmadan fırsat bulup yaz sezonunu değerlendiremediyseniz üzülmeyin, deniz suyu sıcaklığı ve iklimi sayesinde yaz turizminin kışa kadar uzadığı Antalya, sizin için biçilmiş kaftan.

Antalya'ya Nasıl Gitmeli?

Şehir merkezinin 10 km doğusunda bulunan Antalya Havalimanı, Ege ve Akdeniz kıyısındaki iki ayrı coğrafi bölge arasında kalan etkileyici Türk Rivierası'na açılan başlıca kapıdır. Yerli ve yabancı pek çok havayolu şirketine hizmet veren Antalya Uluslararası Havalimanı yılda 25 milyonu aşan yolcu kapasitesine sahiptir. İstanbul Antalya uçuşu yapmak isteyenler için Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları’nın karşılıklı direkt uçuşları mevcuttur. Daha ucuz uçak bileti tercih ediyorsanız Anadolu Jet Havayolları’ndan Antalya uçak bileti fiyatlarını değerlendirebilirsiniz.

Özellikle yaz sezonunda yerli yabancı turist akınına uğrayan Antalya için ucuz uçak bileti bulabilme imkanıoldukça yüksektir. Rekabet halinde olan yerel havayollarının kış sezonunda düzenledikleri bir sonraki yaz sezonu için ucuz Antalya uçak bileti kampanyalarını da takip etmenizi öneririz.

Yurtiçinden özellikle İstanbul-Antalya, İzmir-Antalya, Ankara-Antalya uçuşları yapabilirsiniz. Ayrıca Ankara’dan direkt İzmir, Adana gibi diğer büyük şehirlerden de İstanbul veya Ankara aktarmalı uçuş yapabilmek mümkün. İstanbul Antalya arası direkt uçuş yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Antalya'da Nerede Kalmalı?

Antalya her tür zevke ve bütçeye uygun konaklama imkanı sunan bir turizm cennetidir. Ancak genel olarak baktığımızda konaklama seçeneğini 2 ayrı grupta toplayabiliriz. Konaklama tercihinizi ya labirenti andıran sokakların, eski Antalya evlerinin olduğu irili ufaklı birçok pansiyon ve butik otel seçeneği bulabileceğiniz bütçe açısından daha hesaplı Kaleiçi’nden yana, ya da her türlü lüks ve konforu deneyimleyebileceğiniz 5 yıldızlı, her şey dahil sisteminde hizmet sunan büyük ve lüks otellerin bulunduğu Lara Plajı’ndan yana kullanabilirsiniz. Lara Plajı’nda her şey dahil sistemin bir getirisi olarak konakla bütçesinin bir hayli yüksek olduğunu söylememiz gerekir.

Antalya'da Ne Yemeli-İçmeli?

Yazın yerli ve yabancı turistlerin buluşma yeri olan ve Akdeniz, Yörük, Ortadoğu, Girit mutfaklarından lezzetlerin bir arada bulunduğu Antalya’da lezzet duraklarını saymakla bitirebilmemiz mümkün değil. Hem yöresel tatları merak edenleri hem de dünya mutfağından vazgeçmeyenleri memnun edecek sayısız lezzet durağı mevcut.

Antalya’ya geldiyseniz bir kere, şiş köfte, piyaz ve yayık ayrandan oluşan muhteşem üçlüyü denemenizi tavsiye ederiz. Şişçi Ramazan’ın Yeri bu üçlüyü denemek için gidebileceğiniz mekanlardan biridir.
Deniz kenarında konumlanmış bir şehir olan Antalya’da şüphesiz balığın pek çok çeşidini ve en tazesini bulabilirsiniz. Fasıl eşliğinde, dost sohbetiyle balığımın tadını eski adap meyhanelerden birinde çıkarayım diyorsanız, Bi’ Büyük Meyhane’yi, Rum kültürünün hakim olduğu Neyzen Meyhaneyi, Karadeniz kültüründen esintiler arıyorsanız Dyojen Meyhane’yi deneyebilirsiniz.

Manzara eşliğinde bir yemek istiyorsanız o zaman size Antalya’nın eşsiz falezlerine bakan Talya Balık Evi’nde bir akşam yemeği öneririz. Karidesli pazı sarmasını ve balık kokorecini mutlaka denemenizi öneririz.  

Siz de Cemal Süreya gibi kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğunu düşünüyorsanız, o zaman mekan sahibinin bizzat her misafiriyle tek tek ilgilendiği Turgay Et ve Şarküteri’de bir kahvaltı keyfi yaşamalısınız. Özellikle kavurmalı yumurtasının tadı uzun yıllar damağınızdan gitmeyecektir.

Köy kahvaltısı lezzeti arayanlar için Çakırlar Köy Kahvaltısı tam bir nokta atış olacaktır. Özel lezzetlerinden biri olan turunç reçelini ve kaşarlı bazlamasını yemeden dönmeyin.

Yanık dondurmayı hiç tatmadıysanız o zaman rotanızı meşhur Akdeniz Pastanesi’ne çevirmenizi tavsiye ederiz.Keçi sütünden yapılan ve Antalya’ya özgü bir lezzet olan yanık dondurma, bizim bildiğimiz dondurmadan farklı olarak ağızda is tadı bırakmaktadır. Bu farklı lezzeti denemenizi öneririz.

Antalya'da Nereleri Gezmeli?

Manavgat Şelalesi

Antalya’nın simgesi olan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının 3-4 metrelik bir falezden düşmesiyle meydana gelir. Şehrin sıcağından ve gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız o zaman soluğu şelale çevresinde almalısınız. Az bir yükseklikten dökülmesine rağmen geniş bir alan üzerinde gürül gürül akışı fotoğraf ve doğa meraklıları için eşsiz bir manzara oluşturur.

Antalya Kaleiçi

Dar sokakları ve aslına uygun restore edilen evleri sayesinde Antalya tarihinin izlerini günümüze kadar getiren Kaleiçi’nin bugün ayakta kalan iki surdan biri yat limanını, diğeri şehri yarım daire şeklinde kuşatmaktadır. Restorasyon çalışmaları sonucunda Kaleiçi, pansiyonları, butik otelleri, barları, çarşısı ile yerli yabancı turistin ilgi odağı olmuştur.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, yerli ve yabancı turistin görmek için akın ettiği,  Antalya’nın en güzel şelalelerinden biridir. Şehrin bunaltıcı havasından kaçıp, Düden Şelalesi’nin eşsiz güzelliğine teslim olduğunuzda kendinizi gizli bir cennetteymiş gibi hissedecektiniz. Gününüzü keyifle geçirebileceğiniz restoranları ve hediyelik eşyaları bulunan Düden Şelalesi mesire alanı kapılarını her gün saat 9:00 ile 19:30 arası ziyaretçileri için açık tutar. Şelale Mesire yeri için giriş ücreti kişi başı 3 TL’dir. Ancak ziyaretçiler için Müze Kart’ın geçerli olmadığını hatırlatmak isteriz.

Karain Mağarası 

Halen kazı çalışmalarının devam ettiği mağara Dünya Miraslar Listesi’nde yer alması için önerilmiştir. Denizden yüksekliği 430-450 metre olan mağara, Türkiye'nin en büyük doğal mağaralarından biridir. Mağaraya girişin ücretli olduğunu belirtmek isteriz.

Murat Paşa Camisi

1570 yılında inşa edilmiş olmasına rağmen, Selçuklu kaligrafi sanatının en güzel örneklerini görebileceğimiz Murat Paşa Camisi, kare planlı tek kubbe ile örtülmüştür. Beyaz mermerden yapılmış olan minber, eşsiz bir taş işçiliği örneğidir.

Antalya Plajları 

Deniz, güneş , kum aşığı iseniz Antalya’nın dillere destan plajlarını görmeden olmaz. Antalya’da Mavi Bayrak ödüllü pek çok plaj mevcuttur. En bilinen plajlarından biri olan Kleopatra Plajı, 2 kilometre uzunluğunda ince kum plajdır. Kleopatra'nın banyo yaptığı söylenen bu plajın en önemli özelliği denizinin sığ olmasıdır.

Yaklaşık bir kilometre uzunluğunda ve ince kumdan oluşan İncekum Plajı’nda deniz 5 metreden sonra yavaş yavaş derinleşmeye başlar. Sırtını çam ormanına dayamış olan bu plaj, halk plajı olarak kullanılmaktadır.

Bir diğer plaj da Konyaaltı Plajı’dır. Sahil yapısı çakılla karışık kumdur. Belediyenin yaptırıp işletmeye açtığı halka açık plaj tesisleriyle yeme, içme hizmeti sunmaktadır.

Likya Yolu

Fethiye ve Antalya arasında uzanan bu yol trekking tutkunları için sağlam bir parkurdur.  509 kilometre uzunluğunda olan Likya Yolu trekking deneyimizin için en ideal dönem ilkbaharın ve sonbaharın ilk aylarıdır. Yürüyüş yolu boyunca 19 Likya kentinin kalıntılarını görebilirsiniz.

Saklıkent Kayak Merkezi

Sadece deniz, güneş ve kum tutkunlarını değil, kış sporları tutkunlarını da memnun edecek ortamı sunan Antalya’ya geldiyseniz Toroslar’da kayak yapma zevkinden kendinizi mahrum bırakmayın. Tatilciler için kayak mevsiminin kısa olduğunu ve sezonda kar kalınlığının 50-100 cm arasında olduğunu hatırlatalım. Kent merkezinde konaklama hizmeti ve restoran hizmetleri de verilmektedir.

Antalya'da Nerede Eğlenmeli?

Herkesin eğlence anlayışına hitap edebilecek renkli bir gece hayatı bulabileceğiniz Antalya'da eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Marina ve çevresinde bulunan çok sayıda disko, bar, pub ve gece kulüpleri şüphesiz en önde gelen eğlence mekanlarıdır.

Kaleiçi sokaklarında ise meyhanelerde ve dans gösterilerinin sabaha kadar sürdüğü kulüplerde eğlenebilirsiniz.

Antalya denilince hemen hemen hepimizin aklına o meşhur köpüklü danslar gelir. Bu tarz bir eğlence anlayışınız var ise o zaman Kemer bölgesinde bulunan Inferno Club Kemer’e mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Ülke sınırlarını aşan bir üne sahip olan ve 3000 kişilik kapasitesi olan bu gece kulübün asıl eğlencenin gece yarısından sonra başladığını göreceksiniz.

Denizi, güneşi, kumu ve yeşiliyle harmanlanmış eşsiz doğası, palmiyelerle donatılmış caddeleri, geleneksel mimarisini korumuş yapısı ile Antalya, sizi unutamayacağınız bir tatile davet ediyor. Hiç vakit kaybetmeden Antalya uçak biletinizi almanızı öneririz. Ne demişler “Fırsat kendini beğenmiş bir tanrıçadır, hazır olmayanla asla vakit kaybetmez!”.

Şimdiden rahat uçuşlar ve keyifli tatiller…

Kampanya ve avantajlardan önce sizin haberiniz olsun!